1.800 TL Gaming monitör önerisi

21 Hz farkedilmez ama o IPS monitörlerde 144 Hz'de akıcı bir şekilde düşük tepkime süresiyle oynamak için bazı modlar açıyorsunuz ve o modlar ya ekranın parlaklığını düşürüyorlar ya da ghosting yapıyorlar.

Ben de oyun için IPS ekran bakıyorum ama bu söylediğim problem yüzünden almak istemiyorum. Hiçbiri gerçek 1 ms değil, 1 ms alabilmek için bazı dezavantajlara katlanmanız gerekiyor. 1 ms yazılan ve muadillerine göre ekstra pahalı olan monitörler para tuzağı gibi.

Ben de ASUS olanı almayı düşünüyorum. TN panel olur ama en azından ghosting vs. yaşamadan oynarım, 1 ms alacağım diye saçma modlar açmama gerek kalmaz.

Aynen hocam ASUS alacağım galiba.

Hocam peki bir şey soracağım ben Vatan'dan alacağım ölü piksel testi yaptırcamda acaba bu monitörde sonradan çıkar mı?
Bu konuda iyi ya da kötü hiçbir tecrübem olmadığı için yanıltmayayım sizi.

Ancak bu monitörü araştırırken de 0.5 ms tepki süresini ELMB ile yani Extreme Low Motion Blur teknolojisi ile aldığını gördüm. Bu da ghosting'e sebebiyet verebiliyormuş. Bilginiz olsun.

Bu konuda iyi ya da kötü hiçbir tecrübem olmadığı için yanıltmayayım sizi.

Ancak bu monitörü araştırırken de 0.5 ms tepki süresini ELMB ile yani Extreme Low Motion blur teknolojisi ile aldığını gördüm. Bu da Ghosting'e sebebiyet verebiliyormuş. Bilginiz olsun.

Hocam bu ne ya monitör yok piyasada.
Bende de öyle bir şans varkı ghosting ölü piksel hepsi olur.

Hocam bu ne ya monitör yok piyasada.
Bende de öyle bir şans varkı ghosting ölü piksel hepsi olur.
Eskiden bu sistemde VG248QE kullanıyordum. Yok işte şu teknoloji bu teknoloji falan insanın aklını karıştırmıyordu. Dümdüz 144 Hz 1 ms yazıp geçiyordu işte. Şimdi bi monitör alayım diyorsun 1 ms için şunu açın diyor, başka biri de onu açınca ghosting yapıyor diyor falan fıstık. Kafayı yedim en son gidip 2. el tüplü bi monitör alıp Sims falan oynayacağım.

Eskiden bu sistemde VG248QE kullanıyordum. Yok işte şu teknoloji bu teknoloji falan insanın aklını karıştırmıyordu. Dümdüz 144 Hz 1 ms yazıp geçiyordu işte. Şimdi bi monitör alayım diyorsun 1 ms için şunu açın diyor, başka biri de onu açınca ghosting yapıyor diyor falan fıstık. Kafayı yedim en son gidip 2. el tüplü bi monitör alıp Sims falan oynayacağım.
hocam gidip bunu alcam şimdi
4 ms

Bu monitörler nasıl.
Hala karar veremedim ya 2-3 güne almam lazım.
VA paneller ıps-tn arası bir renk veriyor ama internette yazdığına göre FPS rekabetçi oyunlar için önerilmiyor. Bir araştırın isterseniz.

Hocam galiba bu monitörü alacağım.

Son düzenleme:
Bu monitörler nasıl.
Hala karar veremedim ya 2-3 güne almam lazım.

Hocam galiba bu monitörü alacağım.

Valla yalan yok, ben de kafayı kırdım bakmaktan bunaldım. Birkaç ms gecikmeyi göze alıp onu almayı düşünüyorum.

Ama bu gece incehesap'ta gaming gecesi var, isterseniz onu bir bekleyin.

Geri
Yukarı