1.90 boy için ne yapmalıyım?

Şimdi gelip, beslenme ve uyku sadece basketbol falan hikaye, diyecek bilimden bihaber kişiler olacak, onları dinleme. Yapabileceğin hiçbir şey yok. Sadece sağlıklı yaşamaya çalış, gerisi senin elinde değil. Genetiğinde varsa olur, yoksa böyle kalırsın.

Babamın dayısı 1.88 annemin kuzeni 1.93 babam 1.75 annem 1.61 sadece anne babaya mı bağlı boy uzaması yoksa sülale mi kuzen falan yani.

13 yaşındayım boyum 1.70 ileride kaleci olmak istiyorum ve kaleci olmak için 1.90'ı geçmek lazım. Boyumun buralara kadar gelmesi için ne yapabilirim? Yardım ederseniz çok mutlu olurum teşekkürler.
Arkadaş bu yeni nesil mi uzun bana mı öyle geliyor. Lise 1'de 1.55 boyum vardı.

Bende 16 yaşındayım ve 1.85'im. Sanırım Lise bitene kadar 1.90'a kadar çıkacağım gibi duruyor. Ekstra yaptığım hiç bir şey yok bu arada sadece düzensiz olarak spor salonuna gidiyorum. @ItsAllGoodman hocamın da dediği gibi iş genetikte bitiyor.

13 yaşında kaçtın?
13 yaşında sanırım 1.75 falandım. Son 1.5 senede minimum 10 santim uzamışımdır. Bunları düşünmek için çok erken. Babam bana bi ara "Kızlar kısa sürede çok hızlı uzayıp sonra durulurlar. Erkekler yavaş uzar ama çok uzun süre uzarlar." tarzında bir konuşmada bulunmuştu. Sanırım dediği doğru. Uzarsın bana kalırsa daha 1.70'sin.

13 yaşında sanırım 1.75 falandım. Son 1.5 senede minimum 10 santim uzamışımdır. Bunları düşünmek için çok erken. Babam bana bir ara "kızlar kısa sürede çok hızlı uzayıp sonra durulurlar. Erkekler yavaş uzar ama çok uzun süre uzarlar." tarzında bir konuşmada bulunmuştu. Sanırım dediği doğru. Uzarsın bana kalırsa daha 1.70'sin.

175 sin derken abi 170'im ben.

Eren, bak abicim, kendini iki taraftan çektirsen bile boyun değişmez. Tamam mı, o yüzden böyle konular açmayı bırak ve git oyununu oyna dersini çalış. Okulda biyoloji, fen bilgisi, genetik vs. öğretmiyorlar mı size, genetik, kalıtımsal şeyleri ne yaparsan yap değiştiremeyeceğini söylemiyorlar mı size?

Geri
Yukarı