1.94 boy 103 kilo için günlük kalori miktarı ne kadardır?

MustafaMerts

Hectopat
Merhaba, Fitness'a başladım. 194 boyunda 103 kiloyum ve yaşım 16. birkaç sorum olacak. Öncelikle başladığım 3 gündür; kürek, elliptical ve koşu bandını kullandım. Öğünlerimde ne yemem gerekiyor, kaç kalori almam gerekir? Spora gitmeden önce okuldan geldiğim için azıcık acıkıyorum, yemek yiyip mi gitmem gerekiyor? Son olarak da "L-Carnitine" hakkında ne düşünüyorsunuz yaşım küçük kullanabilir miyim? Şimdiden teşekkür ederim.

Maşallah hocam yaşına göre boy çok uzun, öncelikle yağ yakmak istiyorsan günlük kaloriden 700-800 az alman yeterli olacaktır antrenmandan 2-3 saat önce beslenmeni düzgün yap yoksa performansın düşebilir. Kalori İhtiyacını Hesapla - Fit Yemek bu siteden hesaplayabilirsin. Yüksek protein tüketmen gerekecek tavuk göğsü, hindi füme önerimdir. 0 karbonhidrat diyetine gerek olduğunu düşünmüyorum azcıkta olsa tüketebilirsin diğer türlü hayat enerjin kalmaz. Bunları yaptığında antrenman ile desteklediğinde zaten yağ yakarsın L-Carnitine sana kalmış bir şey. Son olarak bol bol su iç 5-6 litre önerimdir.

Maşallah hocam yaşına göre boy çok uzun, öncelikle yağ yakmak istiyorsan günlük kaloriden 700-800 az alman yeterli olacaktır antrenmandan 2-3 saat önce beslenmeni düzgün yap yoksa performansın düşebilir. Kalori İhtiyacını Hesapla - Fit Yemek bu siteden hesaplayabilirsin. Yüksek protein tüketmen gerekecek tavuk göğsü, hindi füme önerimdir. 0 karbonhidrat diyetine gerek olduğunu düşünmüyorum azcıkta olsa tüketebilirsin diğer türlü hayat enerjin kalmaz. Bunları yaptığında antrenman ile desteklediğinde zaten yağ yakarsın L-Carnitine sana kalmış bir şey. Son olarak bol bol su iç 5-6 litre önerimdir.
Öncelikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. Evet yağ yakmak istiyorum vücudum yağlı. Kafamı karıştıran L-Carnitine acaba bir zararı olur mu? Olmazsa kullanmak isterim pekte acelem yok ama bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı