1 adet ölü pikselili monitör için iade veya değişim yapılmalı mı?

DutchvanderLinde

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar arkadaşlar. Yeni 2K IPS 27 inch bir monitör aldım Amazon üzerinden. 1 adet ölü pikseli var. Beyaz ve yeşil arka planda belli oluyor. Normalde pek takmam böyle şeyleri. Önceki ekranımda da vardı ve köşelere doğru olduğu için hiç önemsememiştim ancak bu ekranın ortasına yakın bir yerde olunca biraz canımı sıktı. Fotoğraflarını bırakacağım. Şöyle de bir durum var: Şu an bu aldığım monitör şu an Amazon'da stoklarda yok. Amazona iade istemediğimi değişim olmasını istediğimi yazdığımda ürünün stokları için merkeze haber verdiklerini, stokların güncelleneceğini ancak tam tarih veremeyeceklerini ve stoklar güncellendiğinde değişim için talep oluşturabileceğimi söylediler. Zamanla ölü piksel artıyor diye konular gördüm, bunun doğrusu nedir? Bu ölü pikselin ileride çoğalması mümkün mü? İade de etmek istemiyorum çünkü monitörün fiyatı gün geçtikçe artıyor. Değişim olursa olabilir sizce stoklara girince değişim istemeli miyim? Yeni gelen monitörde de ölü piksel çıkarsa ne olacak, tekrar tekrar kusursuz olana kadar değişim mi isteyeceğim? Biraz uzun oldu kusura bakmayın. Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2023-11-27 at 19.13.41.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-27 at 19.13.41.jpeg
    83,9 KB · Görüntüleme: 69
  • WhatsApp Image 2023-11-27 at 19.13.42 (1).jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-27 at 19.13.42 (1).jpeg
    36,7 KB · Görüntüleme: 69
  • WhatsApp Image 2023-11-27 at 19.13.42.jpeg
    WhatsApp Image 2023-11-27 at 19.13.42.jpeg
    107,8 KB · Görüntüleme: 70
Onlar ileride büyüyor, yayılıyor. O Sebeple değişim yapın.

Ben takıntılı insanım değişim veya iade mutlaka yapardım. Şimdi bile tereddüt ettiriyorsa ileride keşke demekten iyidir.

Kesinlikle değiştirebiliyorsan değiştir değiştiremiyorsan iade et yukarıda da bahsedildiği gibi ilerde büyüme yapabiliyor sonra pişman olursun.

Kesinlikle değiştirebiliyorsan değiştir değiştiremiyorsan iade et yukarıda da bahsedildiği gibi ilerde büyüme yapabiliyor sonra pişman olursun.
Ben takıntılı insanım değişim veya iade mutlaka yapardım. Şimdi bile tereddüt ettiriyorsa ileride keşke demekten iyidir.
Onlar ileride büyüyor, yayılıyor. O Sebeple değişim yapın.
Teşekkürler hocam sağolun. Stoklara girmesini bekliyorum ürünün umarım yakın zamanda girer. Şu an stokta olmadığı için değişim yapamıyorum

Pek iyi görünmüyor ama rahatsız etmiyorsa pek uğraşmayada değmez.
Aynen kameram ancak bu kadar çekebildi :D Ortaya yakın olmasa hiç rahatsız etmeyecek ama çıka çıka ortada çıktı. Şanssızlık

Teşekkürler hocam sağ olun. Stoklara girmesini bekliyorum ürünün umarım yakın zamanda girer. Şu an stokta olmadığı için değişim yapamıyorum.

Aynen kameram ancak bu kadar çekebildi :D ortaya yakın olmasa hiç rahatsız etmeyecek ama çıka çıka ortada çıktı. Şanssızlık.

İllaki değişim yapacaksın diye bir şey yok iade edip garanti olsun daha fazla uğraşmayayım dersen herhangi bir mağazadan da alabilirsin stoku bekleyeceğim diye süresi geçmesin.

İllaki değişim yapacaksın diye bir şey yok iade edip garanti olsun daha fazla uğraşmayayım dersen herhangi bir mağazadan da alabilirsin stoku bekleyeceğim diye süresi geçmesin.
Hocam amazon dışında satan bir yer bulamadım. Arattım tarattım bir şey çıkmadı.
Monitör şu Amazon.com.tr

Tek Amazon satıyorsa stokun geleceğini pek zannetmiyorum ben olsam iade edip bu fiyata başka bir monitör bakardım riske girmeye değmez ileride boşu boşuna pişman olur üzülürsün.
İndirimde almıştım o yüzden olabildiğince iadeden kaçmak istiyorum. Hocam şunu soracağım size. Şimdi diyelim ki 2 ay sonra stoklara girdi bu ürün. Ben değişim isteyebiliyor muyum? Garanti kapsamında mı değerlendiriliyor acaba. 14 günlük yasal cayma hakkı bitmiş oluyor çünkü. 14 günden sonra değişim olması mümkün mü acaba

Yeni konular

Geri
Yukarı