1 adet simit kilo aldırır mı?

Hocam okula gittiğim için sabahları yemek yiyesim olmuyor. Öğlen ve akşam yemeğini yiyorum.

6.30'da kalkıyorum işe gidiyorum. Yulaflı mısır gevreği, bazen de tost yiyorum. Evde bunları yapmak kolay. Zahmetsiz bir kahvaltı sana yeter. Kral sofrasına gerek yok. Yağlı açmadan iyidir. 1 adet simite lafım yok. Susamın faydası var çünkü.

Kilonuz ne? Boyunuz ne? Bmr'nizi hesaplar mısınız herhangi bir siteden.

1451 çıktı.

6.30'da kalkıyorum işe gidiyorum. Yulaflı mısır gevreği, bazen de tost yiyorum. Evde bunları yapmak kolay. Zahmetsiz bir kahvaltı sana yeter. Kral sofrasına gerek yok. Yağlı açmadan iyidir. 1 adet simite lafım yok. Susamın faydası var çünkü.

Hocam kahvaltı yapmanın faydası var mı peki? Sabahları zahmet olayından değil de gerçekten yiyesim olmuyor. Bir yararı olursa bir tabakta yulaflı süt yiyebilirim.

Aynen kardeşim. Aras Kargo.

Tamam diyet yapıyorsun da, tüm gün evde oturmuyorsun. Hiç mi yürümüyorsun okulda? 300 kalori ise az bir şey. Ben 73 kiloydum. Okulda döner, kumru falan ne olursa yiyorum. 1 kilo vermişim. Alsan bile 0.1-0.2 kilo alırsın. Bir simit kilo aldırsaydı, ben zayıf arkadaşlarımın hepsine simit ısmarlardım.

Aynen kardeşim. Aras Kargo.

Tamam diyet yapıyorsun da, tüm gün evde oturmuyorsun. Hiç mi yürümüyorsun okulda? 300 kalori ise az bir şey. Ben 73 kiloydum. Okulda döner, kumru falan ne olursa yiyorum. 1 kilo vermişim. Alsan bile 0.1-0.2 kilo alırsın. Bir simit kilo aldırsaydı, ben zayıf arkadaşlarımın hepsine simit ısmarlardım.

Hocam bilmediğimden sordum. Ne bu tavırlar?

Hocam kahvaltı yapmanın faydası var mı peki? Sabahları zahmet olayından değil de gerçekten yiyesim olmuyor. Bir yararı olursa bir tabakta yulaflı süt yiyebilirim.

Kaşarlı bir tost ve sütlü filtre kahvenin verdiği enerjiyi sabahları işe giderken hiçbir şey veremiyor. İleride daha net anlarsın. Kahvaltı ise artık dünya literatür girmiş olup en önemli öğündür. Zorda kalmadıkça atlamamaya çalış. Alışınca kolay geliyor. Bak tavsiyem, kuru meyveli yulaflar var içine, bir tatlı kaşığı bal bir muz rendele, sıcak süt ile kasede ye. Mükemmel oluyor. Fit yaşamın temelleri.

Hocam bilmediğimden sordum. Ne bu tavırlar?
Hocam ben size gerçeği söylüyorum. Kahvaltı yapmak lazım. Sen kahvaltı yapmazsan, istediğin kadar kendini tut. Açlıktan başın bile ağrır. Benim başıma geldiğinden söylüyorum. Bir adet simitten kilo alanı da görmedim. Aç kalmayın. Düzgün bir diyet progamı yapın. Ya da diyetisyene gidin. Bu iş böyle olmaz. Kilon fazla ise bile düzgün bir şekilde kilo ver. Zaten diyet de bir yere kadar. Yemeğini kıs. Ama gidip de kendini aç bırakma. Kahvaltı zaten en önemli öğün. Hele akşam vakti yemek az yediysen veya hiç yemediysen kahvaltı yapman gerek. Diyet yapacağım diye kendini çok sınırlama. Her öğünü ye ama çok yeme. Spor yap. Amacın kilonu korumaksa bence diyete de gerek yok. Her gün düzgün bir biçimde yemek ye. Kilo almazsın. 1 simit yedin diye kilon da artmaz. Hamur işini az ye. Ama gidip de 1 simit yedin diye "Kilo alırım." deme. Zaten simitler büyük de değil ki. Ben bir simiti 3-4 lokmada yerim. Beni de tutmaz yine. Tabi kişiden kişiye değişir. Ama sırf diyet yapacağım diyorsan, düzgün bir diyet yap. Kahvaltını da aksatma. Ben bugün az yemek yedim. Şuan bile başım ağrıyor. Kendini çok sıkma yeter. Ha simit yemişsin, ha sıcak yemek yemişsin. Bir farkı yok. Zaten onu öğütürsün. Bir simit 200-250 gram falan.

1663945309486.png

Bak simit diyeti bile var. Simit zehir değil. Çok yersen kilo alırsın. 1 simitten hiçbir şey olmaz. Başka günler de kendine dikkat et. Madem diyetinde kararlısın, yeme. Çok basit.

Kahvaltı yapmıyorum yazdığın an konu benim için kapandı. En iyi diyet bile kahvaltısız olmaz. Ayrıca simit, poğaça, açma, börek ıvır zıvırları bırakın. Kilonun babası onlar. 65 kilo arkadaşım işe başladı, her gün 3 poğaça yiye yiye dinazora dönüştü.
Kahvaltı önerilmiyor çoğu doktor tarafından neye dayanarak söylüyorsun bunu?

Yeni konular

Geri
Yukarı