1 Anakarta 6 Adet Ekran Kartı Bağlama

Yani cok seyler soyleyip yazabilirim. Bircok sav,ornek ve link paylasabilirim fakat buraya yazacagim hersey illegal yerlerin ve kisilerin reklamini yapmaktan oteye gitmez. Ne kadar garip, soylediklerimi kanitlayabilmek icin illegal icerik paylasmak zorundayim.
Bosverin, nasil olsa sizde bende neyin ne oldugunu biliyoruz.
Konu, bir anakarta 6 tane ekran karti takilirmi olarak kalsin. Buranin konsepti disina cikmayalim.
Bu arada asrock x99 extreme 11 onerebilirim 8 tane de ekran karti takabilirsiniz.
Hocam kusura bakmayın siz bitirdiniz ben yine uzatıyorum. Bazı yönleri illegal işler için mantıklı olmasına ve kullanılmasına sebep oluyor. Bunu anlamak zor değil. Ama benim fikrim geleceğin para birimi olmaya aday. Çünkü vergi yok ülkeler arası çevirilmesi ve aktarımı acayip kolay. Bitcoin alışverişte özgürlük açlığının ve küreselleşmenin sonucunda ortaya çıkan güzel birşeydir. :) Kötü amaçlarla kullanılması bitcoin için bir engel olmamalı olamaz da. Bitcoin kullanmasını bilen için (Kötü yada iyi kullanım. Herşeyi isteyince kötüye kullanmak mümkün.) büyük avantajlar sağlar.

Yani cok seyler soyleyip yazabilirim. Bircok sav,ornek ve link paylasabilirim fakat buraya yazacagim hersey illegal yerlerin ve kisilerin reklamini yapmaktan oteye gitmez. Ne kadar garip, soylediklerimi kanitlayabilmek icin illegal icerik paylasmak zorundayim.
Bosverin, nasil olsa sizde bende neyin ne oldugunu biliyoruz.
Konu, bir anakarta 6 tane ekran karti takilirmi olarak kalsin. Buranin konsepti disina cikmayalim.
Bu arada asrock x99 extreme 11 onerebilirim 8 tane de ekran karti takabilirsiniz.

Merhaba;

Söylediğiniz anakartı inceledim ancak 8 ram slotu 5 tane de PCI ex slotu var 8 kartı nasıl bağlayacağız aydınlatır mısınız belki bilmediğimiz başka bir bağlantımı var ayrıca yapmayı düşünen arkadaşlar için referans olabilir.

Merhaba;

Söylediğiniz anakartı inceledim ancak 8 ram slotu 5 tane de PCI ex slotu var 8 kartı nasıl bağlayacağız aydınlatır mısınız belki bilmediğimiz başka bir bağlantımı var ayrıca yapmayı düşünen arkadaşlar için referans olabilir.
Merhaba.
Bahsettigim olayda ironi vardı. x79 veya x99 platformlar, minig icin en kotu rig seklidir.
Ama dediginiz dogru illa birilerine ornek teskil edecekse ASRock > H81 Pro BTC tarzı kart onerebilirim.

Bir ekonomist olarak şunu söyleyeyim. Konu dışına çıkmak istemiyorum fakat; Regulasyonu olmayan (yani bir merkez bankasına bağlı olmayan para birimi) ancak sistematik olarak dünya ticaretinin değişmesi ve tüm dünya ülkelerinin tek bir çatı altında birleşmesi ile olabilir .BitCoin regulatörü belli olmayan bir birim olduğu için bugün 1200 tl olan coin bir anda 5000 tl de olabilir 5 tl de olabilir. Xdeliruzgar arkadaşımızın da bahsettiği gibi, bu birim illegal sınıfların ana para birimidir. Mining yapmanın yasal bir sorumluluğu hukuken yoktur; fakat bu paranın üretimi illegal kimselere hizmet edeceğinden, ileride mutlaka önüne geçilecektir. Ülkelerin alım güçleri ve parasal endeksleri aynı olmadığı sürece, BC dünyada resmi para birimi olamaz. Mevcut sistemde para mutlaka bir regulatör ve düzenliyici kurum olmadan çalışamaz. En basitinden şöyle basit bir şekilde de izah edeyim. Bir ülkenin para banknotu o ülkenin size borçlu olduğunu gösterir. Para bir nevi senettir. Bu sebeple üzerinde imzalar bulunur, ilgili ülkenin Merkez Bankası başkanlarınca. Devlet sana borçluyum bunun karşılığında sana bu banknot kadar hizmet ya da ürün vadediyorum demektir kısacası. Bitcoinde böyle bir şey söz konusu değildir. Aslında kimse kimseye borçlu alacaklı olmadığı için bu birimin hiç bir değeri ileride kalmayacaktır; ta ki tüm dünya tarafından kabul edilene kadar. Konu dışı için özür diliyorum. Arkadaşın sistemi kıskanılmayacak gibi değil kesinlikle.. Herkese iyi sosyaller.

Ülkelerin alım güçleri ve parasal endeksleri aynı olmadığı sürece, BC dünyada resmi para birimi olamaz. Mevcut sistemde para mutlaka bir regulatör ve düzenliyici kurum olmadan çalışamaz. En basitinden şöyle basit bir şekilde de izah edeyim. Bir ülkenin para banknotu o ülkenin size borçlu olduğunu gösterir. Para bir nevi senettir. Bu sebeple üzerinde imzalar bulunur, ilgili ülkenin Merkez Bankası başkanlarınca. Devlet sana borçluyum bunun karşılığında sana bu banknot kadar hizmet ya da ürün vadediyorum demektir kısacası. Bitcoinde böyle bir şey söz konusu değildir. Aslında kimse kimseye borçlu alacaklı olmadığı için bu birimin hiç bir değeri ileride kalmayacaktır; ta ki tüm dünya tarafından kabul edilene kadar.
Düzenleyici kurum olmasına gerek yok. Düzenleyici kurumun yaptığı şeyi kullanıcılar yapıyor. Kullanıcılar fazla kullanır ise bitcoin ihtiyacı artıyor değeri yükseliyor az kullanır ellerinde depo ederler ise değeri düşüyor. Merkezinin olmaması daha bir ilgi çekiyor ve insanları da çekiyor. Bitcoin her alışverişte kullanılabilir. Devlet ile olan anlaşmalarda kullanılan para birimine saniyeler içerisinde çevirip kullanabilirsin buda birimin kullanımı sınırlandırmadığı anlamına gelir. Belki tam olarak para birimi diyemeyiz tabi. Altın gibi bozdurup kullanılan birşey. Ama alışverişte araç olarak kullanılabilen pratik bir birim. Alacaklı olmakla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Alacaklı olmadan da kullanımı yaygınlaşabilir ve talep artabilir. Mesela ilerde büyük küresel alışveriş siteleri bitcoin olarak ödeme kabul etmeye başlar ise değeri artabilir ve para birimi olmasa da alışveriş için çok iyi bir araç olabilir.

Düzenleyici kurum olmasına gerek yok. Düzenleyici kurumun yaptığı şeyi kullanıcılar yapıyor. Kullanıcılar fazla kullanır ise bitcoin ihtiyacı artıyor değeri yükseliyor az kullanır ellerinde depo ederler ise değeri düşüyor. Merkezinin olmaması daha bir ilgi çekiyor ve insanları da çekiyor. Bitcoin her alışverişte kullanılabilir. Devlet ile olan anlaşmalarda kullanılan para birimine saniyeler içerisinde çevirip kullanabilirsin buda birimin kullanımı sınırlandırmadığı anlamına gelir. Belki tam olarak para birimi diyemeyiz tabi. Altın gibi bozdurup kullanılan birşey. Ama alışverişte araç olarak kullanılabilen pratik bir birim. Alacaklı olmakla ilgisi olduğunu sanmıyorum. Alacaklı olmadan da kullanımı yaygınlaşabilir ve talep artabilir. Mesela ilerde büyük küresel alışveriş siteleri bitcoin olarak ödeme kabul etmeye başlar ise değeri artabilir ve para birimi olmasa da alışveriş için çok iyi bir araç olabilir.

Mutlaka düzenleyici kurum olmak zorunda. Kişi bazlı, kullanıcı bazlı hiçbir parasal aktivite düzenliyici olmadan adil bir şekilde ilerlemez. Bugün çok zengin bir kimse, milyonlarca bitcoin toplarsa piyasasını alt üst edebilir. Aynı şekilde piyasaya verdiği anda karını alır kaçar. Alışveriş konusunda katılıyorum bir nevi sanal ortam birimi mantığı ile işleyebilir. Küresel alışveriş siteleri bitcoin olarak ödeme kabul etmeleri çok zor. Çünkü tedarik ettikleri ürün ve ya hizmetleri de bu türden almaları gerekir. Hiç bir kuruluş kur farkı riskini alarak, USD ya da EUR üzerinden aldığı malı regulatörü olmayan, bir değer birimi üzerinden satmaz.

Mutlaka düzenleyici kurum olmak zorunda. Kişi bazlı, kullanıcı bazlı hiçbir parasal aktivite düzenliyici olmadan adil bir şekilde ilerlemez. Bugün çok zengin bir kimse, milyonlarca bitcoin toplarsa piyasasını alt üst edebilir. Aynı şekilde piyasaya verdiği anda karını alır kaçar. Alışveriş konusunda katılıyorum bir nevi sanal ortam birimi mantığı ile işleyebilir. Küresel alışveriş siteleri bitcoin olarak ödeme kabul etmeleri çok zor. Çünkü tedarik ettikleri ürün ve ya hizmetleri de bu türden almaları gerekir. Hiç bir kuruluş kur farkı riskini alarak, USD ya da EUR üzerinden aldığı malı regulatörü olmayan, bir değer birimi üzerinden satmaz.
Bir kişinin milyonlarca bitcoin alması onun zararlı çıkmasına neden olur. Neden derseniz bitcoin ile bir kişinin bir kişiye borcu vardır bitcoin tek kişi elinde olunca ona ihtiyaç artar ama bitcoin tamamen keyfi ve gerekli bir birim değil. Piyasada olmaması kullanıcıya hiç etki etmez kullanıcı yoksunluğunu hissetmez dolayısıyla alan kişi için zarar olur değeri düşer.
Dediğin gibi Büyük firmalar hep güvenli liman arar ve kullanır. Bitcoin üzerinden alım-satım yapmaları çok zor olabilir lakin bitcoin çok kolay ve saniyeler içerisinde bütün para birimlerine çevrildiği için alışverişin hemen öncesinde veya sonrasında değerinde oynama olmadan istenilen birime çevrilebilir ve bu avantaja bile dönüşebilir.

Bir kişinin milyonlarca bitcoin alması onun zararlı çıkmasına neden olur. Neden derseniz bitcoin ile bir kişinin bir kişiye borcu vardır bitcoin tek kişi elinde olunca ona ihtiyaç artar ama bitcoin tamamen keyfi ve gerekli bir birim değil. Piyasada olmaması kullanıcıya hiç etki etmez kullanıcı yoksunluğunu hissetmez dolayısıyla alan kişi için zarar olur değeri düşer.
Dediğin gibi Büyük firmalar hep güvenli liman arar ve kullanır. Bitcoin üzerinden alım-satım yapmaları çok zor olabilir lakin bitcoin çok kolay ve saniyeler içerisinde bütün para birimlerine çevrildiği için alışverişin hemen öncesinde veya sonrasında değerinde oynama olmadan istenilen birime çevrilebilir ve bu avantaja bile dönüşebilir.

Hayırlısı diyelim. Zaman gösterecek. Teknoloji gelişiyor sürekli, alternatifleri ve daha güvenilirleri çıkar belki. Güzel fikir alışverişi için teşekkürler. Konudan da saptık baya:) Sisteme odaklanalım geri.

Direk GTX 980 Ti almak varken 6 tane ekran kartı almak çok saçma ama konu ilgimi çekti. :)
Edit: Konuyu tamamen okudum nereden nereye gelmiş belli değil. :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı