1 Ay Kala LGS'de Başarılı Olmak

Ben de bu sene LGS'ye hazırlanan birisi olarak söylüyorum bu çok zor. Şevkini kırmak gerçekten istemem ama artık insanlar soru tiplerini, sınavda neyin gelip gelmeyeceğini biliyorlar. Bu son 1 ay elinden geldiğince tekrar yap, deneme çöz. Geçen hafta 10.500 soru çözdüm, sonraki 2 hafta 8000 çözücem, ondan sonra ise 10-12 binde takılıcam. Bu benim programım mesela. Sen de böyle bir program oluşturabilirsin. Ben de sömestr döneminden 1 ay sonra çok hızlı bir ilerleme kaydettim. %1.5lardan %0.20ye kadar, hatta %0.11e kadar düştüm. Övünmek gibi olmasın sadece ilerlememi göstererek sana örnek olabileceğimi düşündüm. Şunu da sakın unutma, çok çalışan değil akıllı çalışan kazanır.
Son bir ay deneme çöz.
Geçen sene sayısaldan yaptılar bence bu sene sözel zorlar.
Sayısaldan zorlayacaklar tekrar yoksa niye ekstra 20 dakika versinler

0 Gram ders ile %11'e girerek kendi okulumun birincisiyle beraber geldim ve başkası gelemedi şuanki okula.
Şahsen ben son güne kadar Turnuvadan turnuvaya koşturdum okulda genel ortalamam 88 idi ama sınavda mat full yanlış diğer derslerde ise 5 yanlışla bitirdim.
Zaten ölecek olan biriyim takmadan yaşıyorum bu hayatı, üste arkadaş 12 bin falan demiş one yahu 😁
Hayatımda 1 test kitabı bitirmedim ben dilciyim çünkü en az emek gerektiren o.
Senin yerinde olsam 1 ay hiç sınavı düşünmeden oyun oynar yatarım.
Şuan ise kalkıp arkadaşlarla Don't starve together sunucusu açıp eğlencez.
Not; Kendi sınıfımda ilk 10 da bile görülmeyen bir tiptim.

Arkadaşlar LGS duyduğum üzere gerçekten zor bir sınav. Ama yazdıklarına bakılırsa bu son 1 ay içinde düzenli çalışır ve test çözersen gayet rahat %4'lük dilime girersin.

Ben de bu sene LGS'ye hazırlanan birisi olarak söylüyorum bu çok zor. Şevkini kırmak gerçekten istemem ama artık insanlar soru tiplerini, sınavda neyin gelip gelmeyeceğini biliyorlar. Bu son 1 ay elinden geldiğince tekrar yap, deneme çöz. Geçen hafta 10.500 soru çözdüm, sonraki 2 hafta 8000 çözücem, ondan sonra ise 10-12 binde takılıcam. Bu benim programım mesela. Sen de böyle bir program oluşturabilirsin. Ben de sömestr döneminden 1 ay sonra çok hızlı bir ilerleme kaydettim. %1.5lardan %0.20ye kadar, hatta %0.11e kadar düştüm. Övünmek gibi olmasın sadece ilerlememi göstererek sana örnek olabileceğimi düşündüm. Şunu da sakın unutma, çok çalışan değil akıllı çalışan kazanır.

Sayısaldan zorlayacaklar tekrar yoksa niye ekstra 20 dakika versinler
Sizlere zor olan herkese zor arkadaşlar. Ben okulumda 6. olurdum genelde deneme sınavlarında, matematik deseniz yanlışlar havada uçuşuyor. Sınava girerken ne kadar rahat olursanız o kadar iyi. Benim girdiğim okuldan bir tek ben gülerek eve gitmiştim. Önemli olan vakti kullanabilmek.

0 Gram ders ile %11'e girerek kendi okulumun birincisiyle beraber geldim ve başkası gelemedi şuanki okula.
Şahsen ben son güne kadar Turnuvadan turnuvaya koşturdum okulda genel ortalamam 88 idi ama sınavda mat full yanlış diğer derslerde ise 5 yanlışla bitirdim.
Zaten ölecek olan biriyim takmadan yaşıyorum bu hayatı, üste arkadaş 12 bin falan demiş one yahu 😁
Hayatımda 1 test kitabı bitirmedim ben dilciyim çünkü en az emek gerektiren o.
Senin yerinde olsam 1 ay hiç sınavı düşünmeden oyun oynar yatarım.
Şuan ise kalkıp arkadaşlarla Don't starve together sunucusu açıp eğlencez.
Not; Kendi sınıfımda ilk 10 da bile görülmeyen bir tiptim.
Öyle deme ya. Soru çözmek iyidir. En azından bitirdiğin kitaplara bakıp kendini iyi hissedersin. 42 tane bitirdim ben

Ben geçen sene 0.47’lik dilimdeydim. Düzgün bir şekilde konu tekrarı yapmalısın. Her gün her dersten konu tekrarı yaparak açıklarını kapatmalısın ve bir sonraki gün önce o özetlediğin konuyu bir kez daha çalışıp sonra diğer konulara bakmalısın. Ben matematikten 17 doğru yapmıştım. Vaktini düzgün kullanıp güzelce anlarsan soruları mantık yürüyor zaten. Ve tabiki verebileceğim en büyük tavsiye tekrarlarından sonra bol bol deneme çözmen olur. Başarılar 😃
Matematigi o kadar kisa surede bitirmesi zor. Kilit konulari halledip, full deneme asilmasi lazim.

Ben okuduğum kitapları sayarken zevk alıyorum, çözdüğüm kitaplar saçma geliyor.
Hayatında her zaman stres içinde olma ve özgüvenli olman yeterli.
Ben de sayıyorum ama özgüveni olur olmadık bulamazsın. Eğer bir konuda iyileşmek için yeterli şey yapmayıp özgüvenli olursan eninde sonunda çakılırsın.

Çalışmadan bir yere gelmek mi? Arkadaşlar hayal felan kuruyor herhalde.

Çalışmadan gelebileceğin yerler belli, öyle ahım şahım bir liseye gidemezsin. %11 de iyi bir rakam değil iyi bir lise için. Kimse kendini kandırmasın.

Son 1 ay asıl derslerine. Önce konularındaki eksikleri tamamla hemen ardından test çöz. Yeni nesil sorulara alışmak zorundasın başka çare yok. Bol bol soru çöz.

Geri
Yukarı