1 Ay Kala LGS'de Başarılı Olmak

Gideceğim lise 4 senelik hayalim, lisenin sonucunda ulaşacağım şey ise yaklaşık 7 senelik hayalim. Değdiğini düşünüyorum ama tartışılır tabii ki.

Ül
Bence gayet mantıklı sadece ülke 7 sene dayanmaz 😆
Ülke 7 senenin dayanmayacağı bir görüş tabii de, benim 7 yıllık hedefim, yani 7 yıldır bunu hedeflediğim birşey, 2012de başladım hedeflemeye, 2023-2024 civarı ulaşmış olacağım. Biyokimya üzerine bir şeyler ile uğraşmak ve sponsor bulmak hedeflerim. Ondan sonra tercih edeceğim okulların referansları sayesinde Harvard, Yale tarzı üniversiteler istiyorum. Lakin okul konusunda kararsız konudayım, çünkü Türkiye'nin 2 özel yetenekli okulundan birinin ön komisyonundan %100 eğitim bursu aldım. Okulun fiyatı 112.000 TL :D Diğer türlü Kabataş istiyorum.

Şimdiye kadar neredeyse hiç çalışmadım ama çoğu konunun temelini falan biliyorum. Sadece yeni nesil sorulara alışık değilim. Özellikle matematikten denemelerde bazen 10 doğru falan yapıyorum. Kalan sürede çalışırsam %4'lük dilime girmeme imkan var mı?
Not: Denemelerden 350-400 civarı alıyorum. Zorluğa göre değişiyor.
Dipnot: Yaşımdan dolayı küçümsemezseniz sevinirim.
başardın mı
494,57 ve 0, 11'lik dilim geldi benim. Yukarıda bahsettiğim bitirdiğim kitap sayısını 42'den 105e yükselttim. Son ay zorluydu ama ulaştım sonucuma.

Bana yapmam için ne önerirsin şu an deneme netlerim 80 civarı ve 420 puanlardayım hedefim %1, 5 civarı yapabilir miyim?

Son düzenleme:
Başardın mı?

Bana yapmam için ne önerirsin şu an deneme netlerim 80 civarı ve 420 puanlardayım hedefim %1, 5 civarı yapabilir miyim?

Dostum senin durumun şu anda iyi asıl ben ne yapacağımı düşünüyorum. Denemede en son 56 net 366 puan aldım ve hedefimdeki lise 430 puan. Ayrıca %4'lük dilime girmem gerekiyor. Son denemede Türkçe 17 doğru 2 yanlış, inkılap 8 doğru 2 yanlış, din 7 doğru 1 yanlış, İngilizce 6 doğru 2 yanlış, matematik 6 doğru 3 yanlış, fen 14 doğru 3 yanlış. Yardımcı olursanız sevinirim.

Dostum senin durumun şu anda iyi asıl ben ne yapacağımı düşünüyorum. Denemede en son 56 net 366 puan aldım ve hedefimdeki lise 430 puan. Ayrıca %4'lük dilime girmem gerekiyor. Son denemede Türkçe 17 doğru 2 yanlış, inkılap 8 doğru 2 yanlış, din 7 doğru 1 yanlış, İngilizce 6 doğru 2 yanlış, matematik 6 doğru 3 yanlış, fen 14 doğru 3 yanlış. Yardımcı olursanız sevinirim.
feni türkçeyi fullemeye bak mat dışında ful olsun
mattanda 10 net civarı yap büyük ihtimalle girersin gibi lakin kesin değil sınavın zorluğuna göre değişir

Yeni konular

Geri
Yukarı