1 Ayda 25 defa radyasyona girmek riskli mi?

windroid

Hectopat
5 Ay önce omurgamda ve akciğerimdeki sorun nedeniyle toplamda 25 defa tomografi, akciğer röntgeni, omurga röntgeni çektirdim. Hastalık tekrarladı ve sanırım bu ay yine böyle olacak. Bu kadarı kanser için riskli olur mu?

Doktorlar ne yapacağını neyin yararlı neyin zararlı olduğunu bilmiyorlar mı? Eğer ki zararlı olsa 25 defa röntgen çektirmene izin verirler miydi?

5 Ay önce omurgamda ve akciğerimdeki sorun nedeniyle toplamda 25 defa tomografi, akciğer röntgeni, omurga röntgeni çektirdim. Hastalık tekrarladı ve sanırım bu ay yine böyle olacak. Bu kadarı kanser için riskli olur mu?

Hocam ne yalan söyleyeyim kanser riski var çok fazla doktorunla bu konuyu konuşmaya bak baktın hala devam ettiriyor başka hastanedeki doktora geç birşeyi iyileştirirken bir şeyden aşırı zarar görmek saçma kanser olmasa bile ileride çok büyük sıkıntılar yaşatır.

Röntgen sağlıklı bir şey mi radyasyon yayıyor Tabii ki de zararlı ama mecbursun çektirmeye.

Ben röntgene sağlıklı demedim ki dostum. Asıl nokta şu, demek ki röntgen çektirmemesi sağlığına daha zararlı olacakmış ki doktorlar ona röntgen çekmiş.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı