1 ayda ortalama kaç kg verilir?

qArip

Femtopat
1 haftadır yaptığım uygulama 1000-1200 kalori alıyorum. Haftada 5 gün antrenman 3 km yürüyorum çift bölge ağırlık çalışıyorum. Kilo 97, bunlar işe yarar mı?

Normal bir insan ortalama 2 bin kalori alıyor diye biliyorum. Kilosunu korumak için.
Yanlış biliyorsun demek ki. Önce kendi bazal metabolizmanı hesapla. Ardından buna göre kalori açığı ver. Az karbonhidrat al. Ben 1.80 78 kiloyum ve günlük hiçbir şey yapmazsam kilomu korumam için 2800 kalori almam gerek. fiziksel olarak etkin olduğum günlerde ise 3200 kaloriyi buluyor.

Yanlış biliyorsun demek ki. Önce kendi bazal metabolizmanı hesapla. Ardından buna göre kalori açığı ver. Az karbonhidrat al. Ben 1.80 78 kiloyum ve günlük hiçbir şey yapmazsam kilomu korumam için 2800 kalori almam gerek. fiziksel olarak etkin olduğum günlerde ise 3200 kaloriyi buluyor.

Bugün yediklerimi söyleyeyim. 3 haşlanmış yumurta, salatalık ve ayran. Akşam ise 200 gr tavuk sote, 100 gr cacık ve 1 adet portakal. Bunlar 1000 kaloriden fazladır bence. Acaba ben mi yanlış hesapladım?

Son düzenleyen: Moderatör:
@qArip
97 kilo olduğunuz için 2000 kalori zayıflamanız için yeterli. Yediğiniz besinlerin kalitesi önemli.
Tavuk sote yaparken ne kadar yağ eklediniz ve hangi yağı kullandınız?
Karbonhidrat almanız önemli. Karbonhidrat yemenizi tavsiye ederim. Siz yattığınız yerden 2 bin kaloriden fazla yakarsınız. Üstüne spor yapıyorsunuz.

Merhabalar. Öncelikle 97 kilo evet fazla. Malum yaz da geldi insan bir an önce kilolarından kurtulmak istiyor. Ben geçen sene yaklaşık olarak 20-22 kilo verdim. 22 kiloyu 5-6 ay içinde verdim. Son birkaç ay daha dikkat ettim. Herhangi bir şekilde fitnes yapmadım. Günlük yaklaşık 5 km yürüdüm. Bazı zamanlarda yüzdüm. Ayrıca İF diyeti yaptım. Gündüz 12 ve akşam 8 arası dışında yemek yemedim. Bu zaman aralıklarında aşırı yemedim ama yemekte seçmedim. Karbonhidrat, protein her türlü şeyi yedim. Evde tatlı olduğu zaman tatlı yedim. Kıstığım 3 şey var. Şeker,ekmek ve makarna. Bu süreç sonunda hiç sarkmam olmadı ve gayet sağlıklı bir şekilde kilomu verdim sorun varsa memnuniyetle cevaplarım.

Geri
Yukarı