1 aylık iPhone 13 pil ömrü %99'a düştü

Telefonun şarj olayı hakkında bir şey söyleyeceğim. %20-%80 arasında şarj olayı tamamen hurafeden bir şey. Bunu söyleyen kişi Apple da çalışan bir mühendis.

Hem yüz yüze hem de Apple destekten sordum bu olayı hepsi de şarj %100 olduğu zaman çekin diyor. Merak edenler olursa eğer Apple Destek'e yazın aynısını söyleyecektir.

Ya zaten her şeyi geçtim telefonu sürekli %20-80 arasında kullanmak nedir? %60 şarj aralığında mı kullanacaksın sürekli telefonu? Komik.

Son düzenleme:
Telefonun şarj olayı hakkında bir şey söyleyeceğim. %20-%80 arasında şarj olayı tamamen hurafeden bir şey. Bunu söyleyen kişi Apple da çalışan bir mühendis.

Hem yüz yüze hem de Apple destekten sordum bu olayı hepsi de şarj %100 olduğu zaman çekin diyor. Merak edenler olursa eğer Apple Destek'e yazın aynısını söyleyecektir.

Ya zaten her şeyi geçtim telefonu sürekli %20-80 arasında kullanmak nedir? %60 şarj aralığında mı kullanacaksın sürekli telefonu? Komik.

Hurafeyse cihaz ayarlarında neden batarya koruma özelliği sunarak şarjı %80-%85 bandına sabitliyorlar?
Bu hurafe olsaydı adamlar bu özelliği cihazlara eklemezlerdi.
iPhone cephesinde bu özellik var mı bilmiyorum ama Android cihazlarda bu özellik mevcut. Android cihazlarla Apple cihazları aynı tip bataryayı kullanıyorlar.

Hurafeyse cihaz ayarlarında neden batarya koruma özelliği sunarak şarjı %80-%85 bandına sabitliyorlar?
Bu hurafe olsaydı adamlar bu özelliği cihazlara eklemezlerdi.
iPhone cephesinde bu özellik var mı bilmiyorum ama Android cihazlarda bu özellik mevcut. Android cihazlarla Apple cihazları aynı tip bataryayı kullanıyorlar.
Burada öyle bir şey demiyor. Hem okuyup hem de Apple'a sorabilirsiniz öyle bir şey olmadığını anlarsınız.

Burada öyle bir şey demiyor. Hem okuyup hem de Apple'a sorabilirsiniz öyle bir şey olmadığını anlarsınız.

Hocam Apple'ın ne dediği ne demediği umurumda değil.
Madem telefonların %100 dolmasının bir zararı yok neden diğer lityum pil kullanan üreticiler tam kapasite dolumu engellemek için özellik sunuyorlar?
Bu bilgisayarlarda, tabletlerde ve telefonlarda sunulan bir özellik. Batarya sağlığı açısından sınırlandırmayla ilgili seçenekler mevcut.

Arkadaşlar, iPhone 13 satın aldım 1 ay oluyor. Telefona ilk günki gibi bakıyorum %20 altına hiç düşürmeden (%21-%25) civarlarındayken %100 olasıya kadar şarja takıyorum dokunmuyorum.
Ekran süresi ortalama 5-7 saat aralığında zaten 7-8 saati gördüğünde pil bitmeye yakın oluyor şarjımın fazla bir şey yapmadan hızlı bittiğini düşünüyorum. Normal mi acaba? Oyun hiç oynamıyorum, sadece sosyal medya uygulamalarında zaman geçiriyorum.
Pil ömrüne baktım %99'a düşmüş hiçbir şey de yapmıyorum cihazı yoracak pilinde sorun mu var acaba? Yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.
Pil kullanımını minimuma getirecek her işlemi yapılı arka plan uygulamaları, konum kapatma falan.
6 ay oldu %4 düştü iphone 11im var.

Bunun cevabını verecek yetkinliği sizde göremediğim için ben size açıklayayım.
Zira müşteri hizmetlerinin lafı ile burada at koşturmak kolay olsa gerek.

1666788436587.png

Sevgili Apple, attığınız linkte bir konuya değinmiş.
Şarj döngüleri bataryanın ömrünü etkileyen en önemli hususlardan biridir.
Bataryaların bir şarj döngüleri var. Kullan-doldur, kullan-doldur artık bataryalar yıpranıyor. Bir bataryanın tam kapasite doldurulması onun toplam döngüsünü azaltır ve zamanla verimlilik düşer. Üreticiler bataryaların şarj döngülerini tüketmemek adına cihazlarında batarya koruma kipini sunarlar. Bu vesileyle batarya tam dolum yapmadan döngü hakkını bitirmeden %80-%85 gibi doluluk oranıyla daha fazla şarj olmazlar.
Batarya koruma kipi olmayan cihazlarda da kendiniz gözlemleyip tam doluluğa engel olabilir, şarj döngüsünün sayısını düşürmemiş olabilirsiniz.

Arkadaşlar, iPhone 13 satın aldım 1 ay oluyor. Telefona ilk günki gibi bakıyorum %20 altına hiç düşürmeden (%21-%25) civarlarındayken %100 olasıya kadar şarja takıyorum dokunmuyorum.
Ekran süresi ortalama 5-7 saat aralığında zaten 7-8 saati gördüğünde pil bitmeye yakın oluyor şarjımın fazla bir şey yapmadan hızlı bittiğini düşünüyorum. Normal mi acaba? Oyun hiç oynamıyorum, sadece sosyal medya uygulamalarında zaman geçiriyorum.
Pil ömrüne baktım %99'a düşmüş hiçbir şey de yapmıyorum cihazı yoracak pilinde sorun mu var acaba? Yoksa ben mi bir şeyleri yanlış yapıyorum.
Pil kullanımını minimuma getirecek her işlemi yapılı arka plan uygulamaları, konum kapatma falan.

Hocam bataryanın ömrü 2 yıl. 20-80 20-100 10-100 hangi aralıkta şarj edersen et 2 sene sonra pil zayıflayacak. Çok kafaya takma derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı