1 can daha kurtaralım

Milletin A'sına koyan birilerine ihaleyle ceplendirilen paranın "bir kısmı" bu insanlar için kullanılsa böyle bir sorun kalmayacak ülkede ama umursayan kim? Bunu yapmak görevi olan, o koltuklarda oturma nedeni bu şeylere çözüm bulmak olanlar bir şey yapmadıkları için iş yine bize düşüyor. Sağlam bir destekte bulundum, küfürlerim de edilen milyonlarca küfürle birlikte bir gün yerine gider belki... Umarım vicdansızın biri, hastanın kurtulması için toplanan bu bağışı bir yolla ceplemez. Örnekleri çok oldu geçmişte...

Yıllarca beslediğimiz yapılar (devlet demiyorum, anladınız siz) hadi geçtim bizim gibi normal vatandaşları, ölüm kalım savaşı veren küçücük hasta çocuklarına bile bakamıyorsa Allah belasını vermiştir böyle işin.

Neyse ki bu millet 3 çocuk da olsa, 1 çocuk da olsa vicdan sahibi ve elinden geleni yapacak kadar merhametli. Siz milletin hakkını yeyip oturduğunuz yerden lüks hayatlar yaşarken yine bu çocukları bizim gibi iyi insanlar kurtaracaktır, zaten haram paranızı da karıştırmayın böyle hayırlı işlere.

Umarım iyileşirsin ve diğer çocuklar gibi koşup, oynayıp, güleceğin zamanlara kavuşursun.

Milletin A'sına koyan birilerine ihaleyle ceplendirilen paranın "bir kısmı" bu insanlar için kullanılsa böyle bir sorun kalmayacak ülkede ama umursayan kim? Bunu yapmak görevi olan, o koltuklarda oturma nedeni bu şeylere çözüm bulmak olanlar bir şey yapmadıkları için iş yine bize düşüyor. Sağlam bir destekte bulundum, küfürlerim de edilen milyonlarca küfürle birlikte bir gün yerine gider belki... Umarım vicdansızın biri, hastanın kurtulması için toplanan bu bağışı bir yolla ceplemez. Örnekleri çok oldu geçmişte...
Bildiğim kadarıyla para direk ailenin hesabına gidiyor. Çocuğun SMA hastası olduğu belli. Yani bu konuda bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum. Haluk Tatar da güvendiğim birisi bu konuya dikkat etmiştir mutlaka.

SMA hastası bir çocuğa yardımcı olmak ister misiniz?

Haluk Tatar SMA hastası bir çocuk için bu canlı yayında bağış topluyor.
Şu an Murat Soner de canlı yayında.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Canlı yayına gelen ve gelecek konuklar. Şu an 238 bin TL oldu. Lütfen Twitterdan da paylaşalım. Yayını da izlersek çok iyi olur. İşimiz varsa sessize alıp da izleyebiliriz. Bildiğimiz her yerde paylaşırsak daha çok kişiye ulaşırız.

11:00-16:00 arası canlı yayın konuklarımız alfabetik sıra ile: Cem Belevi Ebru Cündübeyoğlu Ekin Kollama Emrah Safa Gürkan Fırat Sobutay Mahsun Karaca (Röportaj Adam) Nasuh Mahruki Murat Soner Sinan Akyüz Taylan Yıldız Yılmaz Erdoğan

Çocuğun SMA hastası olduğu belli. Yani bu konuda bir sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.
Geçmişte buna benzer bir sürü bağışta "haksız kazanç" bahanesiyle hasta olan kişinin son umudu olan o paraya el koyuldu. Umarım bu defa yapmazlar, bahaneleri de bağış toplamak için epey bir izin (yemleme) olmadan yasa dışı sayılması. 10 liralık işe 100 liralık fatura kesip 90 lirası birinin cebine sokulurken yasa dışı olmuyor ama...

Filistin'e gönderilen geminin öldürülen mürettebatı karşılığında İsrail'in mürettebat aileleri için verdiği tazminata ne yapıldığını 1 dakikalık araştırma sonunda bulabilirsin. Bir felaket sonrası yardım için toplanan paraların ihtiyaç sahibi ailelere verilmesini "haksız kazanç" olarak görüp nasıl el koyulduğunu da okuyabilirsin.

Bu ülkede gariban biri olarak bir kodamanın arabasına çarparsan, hayatın boyunca çalışsan bile ödeyemeceğin para üzerinden cezaya çarptırılırsın ve çocukların bile onu ödemeye mahkum bırakılır. O kodaman gelip senin çocuğunu ezse sana verilecek tazminat "haksız kazanç" olarak adlandırılıp 3 kuruşa düşürülür, o zenginin 1 aylık yemek parasını bile alamazsın tazminat olarak. Yüzlerce örneği var!

Son düzenleme:
Geçmişte buna benzer bir sürü bağışta "haksız kazanç" bahanesiyle hasta olan kişinin son umudu olan o paraya el koyuldu. Umarım bu defa yapmazlar, bahaneleri de bağış toplamak için epey bir izin (yemleme) olmadan yasa dışı sayılması. 10 liralık işe 100 liralık fatura kesip 90 lirası birinin cebine sokulurken yasa dışı olmuyor ama...

Filistin'e gönderilen geminin öldürülen mürettebatı karşılığında İsrail'in mürettebat aileleri için verdiği tazminata ne yapıldığını 1 dakikalık araştırma sonunda bulabilirsin. Bir felaket sonrası yardım için toplanan paraların ihtiyaç sahibi ailelere verilmesini "haksız kazanç" olarak görüp nasıl el koyulduğunu da okuyabilirsin.

Bu ülkede gariban biri olarak bir kodamanın arabasına çarparsan, hayatın boyunca çalışsan bile ödeyemeyeceğin para üzerinden cezaya çarptırılırsın ve çocukların bile onu ödemeye mahkum bırakılır. O kodaman gelip senin çocuğunu ezse sana verilecek tazminat "haksız kazanç" olarak adlandırılıp 3 kuruşa düşürülür, o zenginin 1 aylık yemek parasını bile alamazsın tazminat olarak. Yüzlerce örneği var!
Haklısınız. Desteğiniz için teşekkür ederim. Ben aile ve hasta çocuk açısından bakarak yorumladım. Umarım dediğiniz gibi toplanan bu maddi desteğin başkaları tarafından el konulması gibi bir durumla karşılaşılmaz.

247 bin TL toplandı. Daha güzel haberler gelecek inşallah.

Hedef 500 bin TL. Şu ana kadar 211 bin TL toplandı. 1 3 5 TL demeyin gönlünüzden ne koparsa yollayın. Hepsinin çok değeri var emin olun.

Arkadaşlar sma hastası bir kardeşimize lütfen destek olalım. Haluk tatar şu an canlı yayın yapıyor. Ünlü kişiler de konuk olacak. Gerekli açıklamalar canlı yayının açıklama kısmında yazıyor. Lütfen en azından izleyelim ve sosyal medyadan paylaşalım. Para desteği yapamıyorsak bile bu desteği göstermek bile çok önemli ve değerli.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ülkemizde akraba evliliğini engelleyemediğimiz sürece bu tür üzgün kareler hayatımızda olmaya devam edecektir. Bundan dolayı sma hastalığını azaltmak istiyorsak akraba evliliğini engellememiz lazım. Çünkü sma hastası olan çocukların anne babası %90 95 (örnek ama gerçek olan sayı bu civarlarda) gibi ciddi bir oranda arkaba evliliği ile çocuğu doğurmuş.

Geri
Yukarı