Eşcinsellik Hastalık Mıdır ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kişisel bozukluk diyebilirim sadece. Tıbben bu vakalar çoktur ve geliyorda. Küçük yaşta kendini belli eden durumlar. Kişinin kendini karşı cins gibi görmesi vb...

Naziler zamanında, eşcinseller gaz odalarına gönderiliyordu.
Bence yaşama hakları yok onların.
Toplum için utanç kaynağı.
Naziler zamanında yaşamıyoruz; üstelik onların yaptığı hiçbir hareket de doğru değildi. İnsanların masum yere, suçsuzken öldükleri bir dava, dava değil cinayettir. Toplum için utanç kaynağı olan ise sizin şu an yaptığınız davranış; ötekileştirmektir.
Toplumdan uzaklaştırılan her bir masumun, geri kazandırılması gerekirken psikolojisini bozan asıl suçlular da siz ve sizin gibilerdir; kolay gelsin.

Naziler zamanında yaşamıyoruz; üstelik onların yaptığı hiçbir hareket de doğru değildi. İnsanların masum yere, suçsuzken öldükleri bir dava, dava değil cinayettir. Toplum için utanç kaynağı olan ise sizin şu an yaptığınız davranış; ötekileştirmektir.
Toplumdan uzaklaştırılan her bir masumun, geri kazandırılması gerekirken psikolojisini bozan asıl suçlular da siz ve sizin gibilerdir; kolay gelsin.

Çok mantıklı konuştunuz, ötekiileştirmek ülkemizde bulunan en büyük problemler listesinde ilk 3'te yer alır.

Saçma, aynı cinsin ile ilişki yaşamak. Psikolojik tedavi ile hayata geri kazandırılması gerekir.

Sana saçma. Sen mi kuralları belirliyorsun? Aynı cinsle veya farklı cinsle ilişki yaşamasının sana veya kime ne zararı var? Tanıyı da koymuşsun maşallah. Peki bu konuda sen yanılıyorsan psikolojik tedavi ile hayata kazandırılmaya hazır mısın? Bırakın insanlar istediği gibi yaşasın. Bu sığ fikirlerden vazgeçin artık.

Yorumun için teşekkür ederim öncelikle. Ben ''eğer öyle düşünüyorsan'' dedim. Düşünüyorsun demedim zaten.
Tecavüz konusu sadece insan oğlunu değil bunun yaşandığı tüm alemlerde canlıları kötü etkiler, ben böyle düşünüyorum.
Evlenmek resmiyette olan bir şeydir. Evlenip evlenmemek senin kararın bu biyolojik bir şey değil ki hastalık olsun. Veya ruhsal.
Ben eşcinsel doğan insnalar var mı bilmiyorum, ama çift cinsiyetli doğanlar var. Onlar da ilerde horman olarak hangisi ağır basıyorsa ona doğru yönelim sergiliyorlar.
At ile eşek de bir canlı oluşuyor, ama ondan sonrası yok sorun bu.
Nasıl anne sigara veya alkol içtiğinde bebek sağlığı anne karnında bozuluyorsa, sakat doğuyorsa (mutasyon) hormonun gereğinden fazla olması da belirli bozukluklara yol açacaktır.
Evet toplu yürüyüşlerin konumuzla çok alakası var çünkü belirli eylemler ile meşrulaştırılmaya çalışılıyor. Benim görüşüm.

Yani eşcinselleri genel olarak doğuştan değil, küçük yaşta veya anne karnında çıkabilen bir sorun olarak görüyorsunuz.

Tamam, bunu bir biyolojik değişiklik olarak görelim. Bu değişikliğin, bozukluk olduğuna kim kanaat çıkarıyor?
1- Diğer bireylere sorun oluyor mu? : Hayır
2 - Kişi kendisine bir zarar veriyor mu?: Hayır
3 - Kişi kendinden memnun mu?: Evet

Buna seçim değil de biyolojik değişim olarak bakarsanız da, bana çok normal ve zararsız geldi. Ortaçağda kızıl saçlı kadınların yakılmasının saçmalık olması gibi. Herkesin bizim gibi olmak zorunda olmadığını anlamanız gerekiyor.

Şimdi toplumun çoğu için aynı soruları sorun.
Eşcinsellere nedensiz bir şekilde zarar veriliyor mu, Evet.

Objektif şekilde bakarsanız, homofobiklik bir hastalıktır. Eşcinsellik bir çeşitlilik.

Toplu yürüyüşler konumuzla alakalı değiller. Herhangi azınlık bir gruptan insan olduğunuzu düşünün. Her gün küfür yiyen ve dışlanan sizsiniz. Bu durumu size travmatik hale getiren diğer insanlar. Verebileceğiniz tepkiyi bi hayal edin.

Rezil insanlar, midemi bulandırıyorlar.
Derhal, zehirli iğne ile öldürülmeliler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sana saçma. Sen mi kuralları belirliyorsun? Aynı cinsle veya farklı cinsle ilişki yaşamasının sana veya kime ne zararı var? Tanıyı da koymuşsun maşallah. Peki bu konuda sen yanılıyorsan psikolojik tedavi ile hayata kazandırılmaya hazır mısın? Bırakın insanlar istediği gibi yaşasın. Bu sığ fikirlerden vazgeçin artık.
İnsanlık dışı bir şeyi savunmanın mantığı yok.
Dini olarak bir şey demek istemiyorum zaten belli ama topluma ve toplumun aile yapısına hasar veren her şey benim gözümde berbat.
Rezil insanlar, midemi bulandırıyorlar.
Derhal, zehirli iğne ile öldürülmeliler.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ama bence Kerimcan Durmaz çok tatlı bir adam. Öldürülmeleri yerine düzeltilmeleri taraftarıyım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı