1 hafta sadece yulaf yemek

günlükkalamar

Picopat
Daha fazla  
Merhaba!

Yedi gün boyunca sadece yulaf ezmesi yiyerek bir süreç geçirmeyi ve sonuçları size gün gün paylaşmak istiyorum.
Bu süre zarfında size deneyimlerimden bahsedeceğim. Herhangi bir sağlık problemim yok ve bunun sonuçlarının büyük olacağını düşünmüyorum.

Günlük 2-3 kase ve kase başına ortalama 20gr yulafı suyla haşlayıp tüketmeyi düşünüyorum.
Yulafın ortalama besin değeri 10gr başına (tepeleme çorba kaşığı)

yulaf.png

Merhaba!

Yedi gün boyunca sadece yulaf ezmesi yiyerek bir süreç geçirmeyi ve sonuçları size gün gün paylaşmak istiyorum.
Bu süre zarfında size deneyimlerimden bahsedeceğim. Herhangi bir sağlık problemim yok ve bunun sonuçlarının büyük olacağını düşünmüyorum.

Günlük 2-3 kase ve kase başına ortalama 20gr yulafı suyla haşlayıp tüketmeyi düşünüyorum.
Yulafın ortalama besin değeri 10gr başına (tepeleme çorba kaşığı)

Eki Görüntüle 1606618
Çalışan, öğrenci falansan deneme bence. En azından tatil zamanı yap.

Sabah akşam yelleneceğin için bari evde dene bunu. Arada bir pencereyi açıp evi havalandır.
Bunun dışında fazla tüketirsen midende belki kramp olur onun dışında sonucu ben de merak ediyorum.

Akşam yemeğinden sonra acıkma hissi olduğunda yoğurt ve yulaf ezmesi karışımı tüketiyorum. Bildireceğiniz sonuçlara göre gün içindeki tüketme sıklığımı yükseltebilirim. Merakla bekliyorum.

Ve evet, okulunuz, işiniz, meşguliyetiniz varsa dikkatli olun derim.

Hocam afiyet olsun ama 20gr yulaf çok az. 3 kase 60gr yulaf. Sizin günlük karb ihtiyacınızı karşılamaz. Günde sedanter bir insanım bile 150-200gr civarî carb tüketmesi lazım. Tavsiyem kase başı 50gr civarına çıkmanız. Ama yine de siz bilirsiniz.

Ben süt, kakao, çikolata, bal, şeker katıp yiyordum(evet evet sağlık için, düşük kalori yulaf), o halde bile o yulaf suyunu arkadan salınca iğrenç bir tat bırakıyordu, 1 paketten 5 kaşık alıp paketi attığımı bilirim.
Nasıl yiyorsunuz taktik.

Geri
Yukarı