1 kişi oyun yapabilir mi?

Hocalarım, yardımlarınız için teşekkürler. Yardım etmek isteyen varsa gelin birlikte bir DC sunucusu oluşturalım, ne dersiniz? Oradan kodlarla ilgili bilgi paylaşımı, hikaye, grafik vb. şeyler yaparız.

Yapabilir. Ben de küçük çaplı oyunlar yapıyorum. Alışıyorum yavaş yavaş. Bu arada bahsettiğiniz oyunu yapabilirsiniz tabii ki de. Ama yaz bitmeden yapma ihtimaliniz yok. Sadece yaza kadar oyun yapmayı öğrenebilirsiniz. Hikaye biraz klişe olacak gibi. Ama edebiyat alanında iyiyseniz (Bol bol kitap okumanızı tavsiye ederim bu durumda. Şahsen ben öyle geliştim.) Klişe bir hikayeden güzel şeyler çıkarabilirsiniz. (Undertale'i örnek olarak size gösterebilirim.)
Ek olarak size yardımcı olabilirim bu konuda.

Yapabilir. Ben de küçük çaplı oyunlar yapıyorum. Alışıyorum yavaş yavaş. Bu arada bahsettiğiniz oyunu yapabilirsiniz tabii ki de. Ama yaz bitmeden yapma ihtimaliniz yok. Sadece yaza kadar oyun yapmayı öğrenebilirsiniz. Hikaye biraz klişe olacak gibi. Ama edebiyat alanında iyiyseniz (Bol bol kitap okumanızı tavsiye ederim bu durumda. Şahsen ben öyle geliştim.) Klişe bir hikayeden güzel şeyler çıkarabilirsiniz. (Undertale'i örnek olarak size gösterebilirim.)
Ek olarak size yardımcı olabilirim bu konuda.

Bol bol kitap okurum hocam 😊.

Yapılır. İmzamdaki oyunu tek başıma yaptım. Benim ilk oyunum ve benim tecrübem olmasına rağmen uzun sürdü. Ayrıca oyun görselleri de bana ait değil. Ben sadece kodladım. Lafın kısası çok zamanını alır.
Günde ne kadar vakit ayırdığında önemli. Günde 2-3 saatle yaz sonuna ancak unity eğitimini tamamlarsın.
Ayrıca 2d için blender programına ihtiyaç yok. photoshop kullanamanı öneririm internette bir çok kaynak var.
Yapmak istediğin oyun platform tarzında şanslısın ki internette bu tarz için bir çok eğitim var.

Evet, soru başlıktaki gibidir. Ben 13 yaşındayım ve evde sıkılıyorum, bu yüzden de oyun yapmaya karar verdim. Udemy'nin kursları +Blender ile 2D bir oyun yapılabilir mi? Ayrıca bu oyun yaz bitmeden bitebilir mi? Bu arada oyun hikayeli olacak, hikaye ile ilgili önerileriniz varsa yazarsanız sevinirim.
oyunu yandan görünümlü bir aksiyon oyunu yapmayı düşünüyorum. Hızlı tempolu, parkurlu olmasını istiyorum. Ninja arashi oynamış ve sevmiştim. O tarzda bir şey yapmayı düşünüyorum. Hikaye olarak ise bir sokak dövüşçüsünün ailesini kaybetmesi, bunun üstüne intikam almaya çalışması diye düşünüyorum.

Yapar ama o zaman senin canını sıkabilir :D

Hocalarım, yardımlarınız için teşekkürler. Yardım etmek isteyen varsa gelin birlikte bir DC sunucusu oluşturalım, ne dersiniz? Oradan kodlarla ilgili bilgi paylaşımı, hikaye, grafik vb. şeyler yaparız.

Olur hocam Technopat rushlayalım fakat kod bilginiz vs. yoksa bazı Unity ile uğraşan YouTube kanallarının Discord'ları oluyor oralardan kod falan alabilirsiniz.
Hikaye konusunda yardımcı olabilirim.

Geri
Yukarı