1 Molex'e 2 fan takmak zararlı mı?

riseeee

Centipat
Yeni bir fan aldım anakartımda yer olmadıgı icin Molex girişine taktım ancak galiba kasanın önündeki alttaki fanda Molex'e baglı ve PC acılmadı. Sonra biraz kablolarla oynayınca acıldı. Biraz ugraştırdı şu an acılıyor ancak 1 Molex'e 2 fan takmak zararlı mı? Yani fanı cıkarttım şu an tekrar taksam bir sıkıntı yaratır mı? Yardım lütfen

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani 2 molexe 1 fan taksaydınız zarar verebilir derdim fakat 1 molexe 2 adet takmak pek de zarar verebilecek gibi durmuyor.

Hiçbir zararı olmaz PSU 12V kanalından çok çok daha fazla enerji iletimi yapar bu tek Molex üzerinden 4 fan kadar beslemeye yeterlidir... Sistemin açılmama sebebi ise fan bağlantısı yaparken eliniz 24 pin soket veya güç tuşunun soketine temas edip yerinden çıkarmış veya oynatmış olabilir.

Hocam eskiden çoğu fanlarda iki molex girişi vardı gerçi hala var bir molex besleme ile birden fazla fan birbirine bağlanabiliyordu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı