1 ms IPS vs 1 ms TN

Ali Eray

Hectopat
Gecikme süreleri aynı ama oyun için TN öneriyorlar. Hangisini tercih etmeliyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Milisaniyelik tepkime farkı için TN öneren andavaldır arkadaşlar hele de Türkiye'de açıkca konuşuyorum bunu. Ping değerlerimiz belli 5 ms ping mi alıyoruz ki bu kadar milisaniye fark için TN öneriyorlar anlamış değilim. İnsan için her zaman önemli olan bence göz zevkidir. Input Lag değeri diğer husus da. Adam 1 ms yazıyor markaya kocaman input lag var monitörde. Buna da dikkat edelim.

Milisaniyelik tepkime farkı için TN öneren andavaldır arkadaşlar hele de Türkiye'de açıkca konuşuyorum bunu. Ping değerlerimiz belli 5 ms ping mi alıyoruz ki bu kadar milisaniye fark için TN öneriyorlar anlamış değilim. İnsan için her zaman önemli olan bence göz zevkidir. Input Lag değeri diğer husus da. Adam 1 ms yazıyor markaya kocaman input lag var monitörde. Buna da dikkat edelim.
Ki üstüne bir de klavye ve mouse lag ı var millet 1ms ekran alınca 1ms kullandığını zannediyor.

TN ve IPS arasındaki tepki süresi farkının önemsiz olduğunu düşünenlere bir önerim var. Evinizde televizyon ve TN monitör varsa ikisinde de ayrı ayrı Mortal Kombat ve CS:GO oynayın. Bakın bakalım fark küçük mü büyük mü.

Televizyonda oynarken MK 11 de kombo yapamıyorum resmen.

IPS paneller genelde 5 ve üzeri MS'ye sahip oldukları için genelde 1 MS'ciler tarafından tercih edilmiyordu. Eğer 1 MS gecikmeli IPS bulduysan bu durumda tabiki TN panelin bir esprisi kalmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı