1 ms IPS vs 1 ms TN

Açıkçası ben alırken daha ucuz diye TN tercih etmiştim yoksa 1ms veya 5ms 7ms olması benim için çok fazla bir fark değil.
Keşke 200 lira daha koyup VA ya da IPS olanlara yönelseymişim. Tamam günde 8-9 saat ekrana baksam bile gözlerimi yormuyor ama insan biraz renk doygunluğu görmek, ekrana açıyla baktığında da ekranı sorunsuz görmek istiyor. Biliyorsunuz TN panelde tam karşıdan bakmak gerek yoksa görüntü bozuluyor.

Çok teşekkürler XG2405 almak çok daha mantıklı.Birde bu viewsonic monitörün inceleme videosunu bulamadım.Eğer aranızda bu monitörü kullanan varsa ölü pixel yada 144hz inde bir sorun varsa söyleyebilirmi?

TN ve IPS arasındaki tepki süresi farkının önemsiz olduğunu düşünenlere bir önerim var. Evinizde televizyon ve TN monitör varsa ikisinde de ayrı ayrı Mortal Kombat ve CS:GO oynayın. Bakın bakalım fark küçük mü büyük mü.

Televizyonda oynarken MK 11 de kombo yapamıyorum resmen.
O televizyonun kaç ms olduğu konusunda bir fikrin var mı hocam? Oyun için özellikleri uygunmudur?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı