1 paketten 3 bardak kahve içmek sağlıklı mı?

Mucosoft

Megapat
Makaleler
12
Ben 3 paket kahveyi 3 bardakta içmek yerine 1 paket 3'ü bir arada kahveyi 3 su bardağında içiyorum. Yani tasarruflu tüketim yapıyorum. Sizce bu şekilde içmek doğru mu? Bu kadar çok su tüketmek faydalı mı?

İkisi de değil sorun olmaz kahveyi 2 paket içiyorsunuz zaten su ise zaten içilmesi gereken bir şey ama 6 bardak ta biraz fazla olmuş yarım paket şeklinde 4 bardak içmeniz daha iyi olabilir.
1 paket yapınca yarısından sonra çok şekerli oluyor, içilecek gibi olmuyor. Yarım paket yapınca dibi şekerli oluyor, içilmesi zor oluyor. 1/3 oranında yapmak ise tam kıvamında oluyor.

Uzmanlar günde 2-3 litre su öneriyor ise 2 paket kahve ile 1.2 litre su içiyorum demek. Normal suyu da saysak 1.5 litreyi geçmiyor.

1 paket yapınca yarısından sonra çok şekerli oluyor, içilecek gibi olmuyor. Yarım paket yapınca dibi şekerli oluyor, içilmesi zor oluyor. 1/3 oranında yapmak ise tam kıvamında oluyor.

Uzmanlar günde 2-3 litre su öneriyor ise 2 paket kahve ile 1.2 litre su içiyorum demek. Normal suyu da saysak 1.5 litreyi geçmiyor.
100 gram Jacobs kahve alın marketten hocam. 3'ü bir arada içmeyin. Hem zararlı hem aşırı şekerli.
3'ü bir arada gibi, sıcak su veya süt ekleyip karıştırmanız yeterli. Ben hem su hem süt ekliyorum.
%80 su, %20 süt.

9771874091058.jpg

Aslında son söylediğiniz öyle olmuyor. O zaman benim dedem günde 3 litre su içiyor. (kahvede çok çay içiyor).
Size önerim o tür kahveleri içmemenizdir. Nestle'nin şirket içi yazışmalarına ve araştırmalara göre nestlenin ürettiği ürünlerin %95'i sağlığa zararlı. Adamlar kendi parametrelerini geliştirmişler, sırf sağlıklı diyebilmek için. Ürettikleri kahvelerin %95'i sağlığa zararlı.

Yeni konular

Geri
Yukarı