1 Senede akıcı İngilizce öğrenilir mi?

Benim 2 yilimi aldi. Aksanim hala bozuk ama online konferanslarda vs. konusabiliyorum, Konusulanlari algilayabiliyorum.

Bol bol yabanci dizi izledim, blog actim sadece ingilizce yazi yazdim. Baska bir sey yapmadim.

Sonra DC'de kanallara girip sohbetlere katildim. Instagramda yabanci hatunlari like bombardimanina tutup remote manita bile yaptim.

Sonunda gelisti. Tabii bir de dusta, yataga girince kendi kendime ingilizce konusuyordum :)

Aksanim hâlâ bozuk.
Aksan da belirli bir yere kadar hocam. İsteseniz de ana diliniz gibi aksan yapamazsınız zaten. Bir Amerikanlı ya da İngiliz gibi konuşamazsın, demek istediğim o.

Aksan da belirli bir yere kadar hocam. İsteseniz de ana diliniz gibi aksan yapamazsınız zaten. Bir Amerikan'lı ya da İngiliz gibi konuşamazsın, demek istediğim o.

Cok takilmiyorum aksana zaten ya. Bu aksan muhabbetine sadece turkler takiliyor. Bunun ozguvensizligi ile utancimi belirttigim her yabanci arkadas kötü seyler soyluyordu. Native olanlar bile "bizim vatandaslarimiz bile duzgun konusamiyor" diyordu. O nedenle takilmamak gerekli bence.

Son düzenleyen: Moderatör:
@Opcode, kesinlikle. Benim asıl garipsediğim şey konuşurken falan gramere takılmaları :D Bilmiyorum ama komiğime gidiyor. Birçok yabancıyla oturdum, kalktım adamlar zaten hiç dikkat etmiyor. Bir bizim Türkler bu kadar takıntılı sanırım.

@Opcode, kesinlikle. Benim asıl garipsediğim şey konuşurken falan gramere takılmaları :D Bilmiyorum ama komiğime gidiyor. Birçok yabancıyla oturdum, kalktım adamlar zaten hiç dikkat etmiyor. Bir bizim Türkler bu kadar takıntılı sanırım.

Bizde herkes perfectionist sorun o :) Mesela adam insaattan zerre anlamaz ama 2 kat daha fazla olsun diyebiliyor bu ulkede.

Cok takilmiyorum aksana zaten ya. Bu aksan muhabbetine sadece Türkler takiliyor. Bunun ozguvensizligi ile utancimi belirttigim her yabanci arkadas kötü seyler soyluyordu. Native olanlar bile "bizim vatandaslarimiz bile duzgun konusamiyor" diyordu. O nedenle takilmamak gerekli bence.

Aksan olayına takılmak başlı başına zaten saçmalık biz Türküz Amerikalı'ya da İngiliz değiliz bunu anlatamıyoruz önemli olan akıcı anlayıp düşünmeden anadildeki gibi cevap verebilmek.

Geri
Yukarı