1 Senede İngilizce Öğrenmek

Tamamen sana bağlı bu durum, İngilizce çok kolay bana göre, 1 yılda çok rahat temel alırsın. Bu temeli orada geliştirir ve akıcı bir şekilde konuşabilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
TOEFL sınavı şartmış, o sınav olmadan Amerika'da çalışamaz mıyım?
Sadece TOEFL sınavı ile Amerika'da çalışamazsın. Amerika'da çalışmak için ya çalışma iznine ya da SSN denilen numaraya yani vatandaş olmaya ihtiyacın var. Orada bir hayat kurmak istiyorsan öncelikle bir meslek sahibi olmalı, ingilizce bilmeli ve orada yaşayan eş, dost gerekiyor. Daha fazla ayrıntıya giremem.

Ben şahsi olarak almadım bu kursları. Sağda solda metheden çok. O sebeple bir araştırsın dedim. Bana kalsa şart değil. Güzel bir gramer kitabı alıp, oturup çalışırdım. Videolardan daha çok faydası olacağına da inanıyorum.
Hocam, siz nasıl öğrendiniz? Full gramer mi çalıştınız?

Lise İngilizcem var hocam, az cok bilgim var ama cok az.
Ya oraya gidince kendiliğinden oluyor zaten. 5-6. sınıfta oradaydım şimdi mükemmel bir ingilizcem var. Lise 1'im şuan, arkadaşlarım harıl harıl çalışırken sürünürken, ben o ara DotA oynuyorum.
TOEFL sınavı şartmış, o sınav olmadan Amerika'da çalışamaz mıyım?
Çok zor bir sınav her yiğidin harcı değildir. Çalışabilirsin Elraenn'in Amerikaya gitme anılarını izle güzel örnek.

Öğretenin bir gram bile Türkçe bilmemesini anlarım ama öğrenen bir gram bile İngilizce bilmiyorsa öğrenmesi sizce de imkansız değil mi?

O kadar da değil tabii ki de. Benim lise İngilizcesi kadar bir İngilizcem vardı. b1 seviye bu iş için yeterli. Gramerleri bile İngilizce olarak baştan sona üzerinden geçmek büyük fayda sağlıyor. İngilizce kelime dağarcığı olması şart.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı