1 Senede İngilizce Öğrenmek

Emirhan Urhan

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba dostlar. 1 sene sonra temelli Amerika'ya yerleşeceğim, evde kendi imkanlarımla derdimi anlatacak şekilde İngilizce öğrenmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Udemy'den gramer anlatan ucuz kurslar var. Al, grameri hallet. Temel fiilleri de bil. Yabancı ülkede temelin olduktan sonra öğrenme sürecin hizlasir.
Ben anlamadığım için en yararlı hangisi bilemedim. Tavsiye ettiğiniz bir kurs var mı acaba? Fiyatı uygun olursa biraz daha iyi olur.

Ben anlamadığım için en yararlı hangisi bilemedim. Tavsiye ettiğiniz bir kurs var mı acaba? Fiyatı uygun olursa biraz daha iyi olur.
Ben şahsi olarak almadım bu kursları. Sağda solda metheden çok. O sebeple bir araştırsın dedim. Bana kalsa şart değil. Güzel bir gramer kitabı alıp, oturup çalışırdım. Videolardan daha çok faydası olacağına da inanıyorum.

Bu kitabı tavsiye ederim 0'dan anlatıyor ve gayet iyi. Bu sene üniversite sınavım olduğu için ilk 20 sayfasını yapıp bırakmak zorunda kaldım seneye inşallah bitireceğim.

Eğer cümleleri anlayabilecek seviyedeyseniz gramere çok ağırlık vermeyebilirsiniz. Neyi ne kadar bildiğinizi siz daha iyi bilebilirsiniz. Gramer için kitap alarak başlayabilir veya ücret vermeden öğrenmek istiyorum derseniz internetten kavramaya çalışabilirsiniz. Bildiğiniz kısımları hızlı geçin, cümleler kurarak pekiştirin mutlaka. Bilmediğiniz kısımları iyice çalışın, temeli sağlam atın.

Sadece gramer çalışarak sıkılabilirsiniz, bu yüzden aynı zamanda reading (okuma) becerilerini geliştirmek için kitaplar, makaleler, haberler okuyun. Zaten gramer işi tahmin ediyorum ki çok fazla sürmeyecektir.

Şimdi cümlelerin yapısını, anlamlarını, birçok kalıbı kavradınız diyelim. Bundan sonra yapmanız gereken kelime üzerine çalışmak. Ezber demiyorum ama. Kelime için başlangıç seviye kitaplar okumak, yabancı dizileri/filmleri İngilizce altyazı ile izlemek, şarkıları sözlerini öğrendikten sonra dinlemek çok işinize yarar. Kelime çalışması gramer gibi öğrenip bitirilen bir olay değil, bu yüzden kelime öğrenmek her zaman aklınızın bir kenarında kalmalı.

Cümlelerin çoğunu daha rahat anlayıp, cümleleri rahatça kurabildiğiniz zaman listening (dinleme) becerisine yoğunlaşın. Bunun için yine tabii olmazsa olmaz diziler, filmler, şarkılar... Bunların yanında radyo kanalları, haberler, diyaloglar da dinlemelisiniz. Ayrıca kullandığınız cihazları, internet sitelerini İngilizce yapmanız da biraz katkı sağlayabilir.

İşin speaking kısmı bütün bunlardan sonra gelir. Temeli iyi attıktan sonra zaten pek zorlayıcı bir yanı olmayacaktır diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı