1 tane bad sector düzeltilebilir mi?

Eğer o sektörde veri varsa diske veri yazdırmanız bir işe yaramayacaktır.
Hayır,diski biçimlendirip bu testi yapmıştım. Aslında ana diskim bu değil 500 gb lık bir ssd kullanıyorum. Sadece bunu da kullanabilir hale getirebilirsem iyi olur diye uğraşıyorum. Şu an ssd de olan 106 gb lık gta 5 i dosya adlarını değiştirerek depolama dolana kadar birkaç defa kopyalamayı deneyeceğim.
Hayır,diski biçimlendirip bu testi yapmıştım. Aslında ana diskim bu değil 500 gb lık bir ssd kullanıyorum. Sadece bunu da kullanabilir hale getirebilirsem iyi olur diye uğraşıyorum. Zaten yeni bir hdd değil.
Şu an ssd de olan 106 gb lık gta 5 i dosya adlarını değiştirerek depolama dolana kadar birkaç defa kopyalamayı deneyeceğim.

Sistem diski değilse iyi. Hızlı biçimlendirme mi yaptınız?
Bende bir win 10 yükleme usb si vardı. Onu boot ettikten sonra win 10'un kurulacağı diski seçme kısmında cmd yi açıp oradan biçimlendirdim. Ondan sonra aynı şekilde cmd den GPT ye dönüştürüp kurulumu kapatıp yeniden başlattım.
Bende bir win 10 yükleme usb si vardı. Onu boot ettikten sonra win 10'un kurulacağı diski seçme kısmında cmd yi açıp oradan biçimlendirdim. Ondan sonra aynı şekilde cmd den GPT ye dönüştürüp kurulumu kapatıp yeniden başlattım.
İçinde herhangi bir windows yüklü olup olmadığından emin değildim. Benim ssd ile açılırken çakışmasın diye böyle bir şey yaptım.

Hızlı biçimlendirme olmuş bu. Hızlı olunca sektörlerdeki veriler silinmiyor. Sadece yazılabilir hale geliyorlar. Bu olunca o sektörde düzelmiyor.

Diske GTA 5 atmak yerine Windows üzerinden diski hızlı biçimlendirme tiki kapalı olarak biçimlendirmeniz sektörlere sıfır yazacaktır. Diskte o sektörün kullanılabilir olup olmadığına bakacaktır.

Hızlı biçimlendirme olmuş bu. Hızlı olunca sektörlerdeki veriler silinmiyor. Sadece yazılabilir hale geliyorlar. Bu olunca o sektörde düzelmiyor.

Diske GTA 5 atmak yerine Windows üzerinden diski hızlı biçimlendirme tiki kapalı olarak biçimlendirmeniz sektörlere sıfır yazacaktır. Diskte o sektörün kullanılabilir olup olmadığına bakacaktır.
Peki onu deneyim o zaman. Teşekkürler tekrardan.

Screenshot (220).png
Screenshot (221).png

Bunlar bana anlattığınız sıfıra yazma işlemini yaptıktan sonraki sonuçlar. Şimdi bu düzeldiği anlamına mı geliyor?
Screenshot (222).png
Screenshot (223).png

@Assecreed bu da Hard Disk Sentinel'den

Son düzenleme:
O uyarı uzun zaman içinde gitmezse HDD Sentinel üzerinde hızlı testi çalıştırabilirsiniz. Testten sonra genelde gider.
Bugün Harddisk Sentinel üzerinden 3 saat civarında süren bir okuma ve yazma testi yaptım. İki testte de herhangi bir kırmızı işaretli sektör çıkmadı ama hala açılışta 1 kötü sektör bulundu diyor ve aynı hatayı gösteriyor.

Aslında kötü sektör yok. Diskte kararsız sektör oluştuğu zaman disk çevrimdışı bir test yapıyormuş. O sektörü okuyamayınca disk o parametrenin değerini de 1 yaptı. O sektör düzeldiği zaman kararsınz sektör gitti ama diğer parametrenin değerini değiştirmedi. Çünkü o parametre çevrimdışı testlerde değişiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı