1 yıllık HDD sağlığı %9

SeenSeey178

Hectopat
Daha fazla  
1619814673444.png

Arkadaşlar başlatma-durdurma sayısına bakın. 500 gün kullanmış. Birinde bile 1000'lerde falan. Bir de normalde HDD'lerin ömrü 4 ile 6 yıl değil mi? Bir de 10000 saat, benim HDD 7600 saat çalışmış. Şaşırdım doğrusu. Sabaha kadar açık bıraktığımda yok. 1 yıl oldu alalı bu laptopu. Art arda çok fazla konu açtım. Üzgünüm doğrusu ama çok bu işleri bilmiyorum. Sormam gerekiyor. Bir de Technopat Sosyal gerçekten harika! Her soruna cevap veriliyor 5 dk içinde.:D

Dosya Ekleri

• hdd.JPG
    hdd.JPG
    12,7 KB · Görüntüleme: 71
Daha okumadan SU SSD olduğunu anladım ama marka vermemişsiniz üzdü, SU mu markası? O zaman doğal. Ha bir de SSD'niz çok dolu kullandıysanız da olabilir.

Harddisk 10000 saatte bozulacak diye bir sey yok. Yeniler daha cabuk bozuluyor diyorlar ama 20000 gorenler olur gene de. Benimki 2010 piyasaya cikisli herhal 5 yilda 13000 saat oldu.

SSD'lerde bildiğim kadarıyla bad sector olmuyordu.
Duvara falan mı fırlattınız, ne yaptınız?

SSD'lerde de bad sector olur onlar da birden fazla flash Storage'ın kontrolcü ile kontrol ediliyorlar. SSD'ler tüm parçaların sağlığının aynı kalması için sürekli yer değiştirirler yani dosyaların yerleri hep değişir ancak SSD çok dolarsa bunu yapması zorlaşır ve diğer kısımların körleşmesine sebep olur.

SSD'lerde bildiğim kadarıyla bad sector olmuyordu.
Duvara falan mı fırlattınız, ne yaptınız?
Oluyor ama arkadaş başlıkta SSD yazıp konuda HDD diyor. İkisinin farkını biliyordur umarım.

Geri
Yukarı