1 yıllık TurkNet deneyimim

Lolipop3535

Decipat
Makaleler
3
Neredeyse tam 1 yıl önce TT alt yapısı üzerinden TurkNet internetimi bağlattım. İlk başlarda her şey çok güzeldi 35 download 6 upload alıyordum keyfim yerindeydi ta ki 35 Mbps hız kendi kendine 42'ye çıkana kadar zaten zar zor 35 Mbps çalışan internetim bir anda 42 Mbps hız profiline geçince sapıtmaya başladı SNR margin düştü pkts almaya başladım ve sık sık kopmalar başladı. Desteğe mesaj attım TurkNet biraz işin kolayına kaçarak beni 24 Mbps'lik hız profiline geçirdi 24 download 6 upload alıyordum. Ve yine bir anda 35 Mbps'ye çıktı ve kopmalar başladı desteğe yazdım aşağıya çektiler 2-3 hafta sonra tekrar yukarı çıktı desteğe yazdım aşağıya çektiler tekrar yukarı çıktı ve bu olayı 4-5 kez yaşadım. En sonunda baktılar olmuyor beni 18 download 4 upload hız profiline geçirdiler. Arada kesintiler oluyordu ama olsun dedim ta ki kendi kendine yine bir anda 24 Mbps'lik hız profiline çıkana kadar yine sapıtmalar yine kopmalar derken bu sefer 12'ye çektiler 12 download 4 upload alıyordum kesinti olmuyordu mutluydum ama ona bile göz koydular bir anda 24'e çıktı kopmalar başladı desteğe yazdım aradılar konuştum özür dilediler ve en sonunda telefondaki bey bana imalı bir şekilde itiraf ederek hattın TT tarafından sabotaj edildiğini söyledi ki bende böyle düşünüyordum. Ve bana ADSL'ye geçmeyi teklif etti kabul ettim ama sonuçlar berbat 6Mbps download 0.3 upload. Her şeyi internet ile halletiğimiz bu dönemde bu değerler tam bir rezalet birine emoji göndermem bile 2 saat sürüyor ve böyle devam edemez. Sanırım TurkNet'i iptal edip TT'ye başvuru yapacağım çünkü bulunduğum mahallede yaşayanlar TT'den şikayetçi değil ve TT'nin sabotaj durumu söz konusu ve sonuçta TT kendine sabotaj yapmaz yani ben öyle düşünüyorum. Acı tatlı 1 yıl geçti ama şu anki durum gerçekten çekilecek gibi değil. İptal etme konusunda hala tereddütlerim var ama sanırım iptal edeceğim ve tabii ki bu konu hakkında Technopat Sosyal üyelerinin cevaplarını da değerlendireceğim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Neredeyse tam 1 yıl önce TT alt yapısı üzerinden TurkNet internetimi bağlattım. İlk başlarda her şey çok güzeldi 35 download 6 upload alıyordum keyfim yerindeydi ta ki 35 Mbps hız kendi kendine 42'ye çıkana kadar zaten zar zor 35 Mbps çalışan internetim bir anda 42 Mbps hız profiline geçince sapıtmaya başladı SNR margin düştü pkts almaya başladım ve sık sık kopmalar başladı. Desteğe mesaj attım TurkNet biraz işin kolayına kaçarak beni 24 Mbps'lik hız profiline geçirdi 24 download 6 upload alıyordum. Ve yine bir anda 35 Mbps'ye çıktı ve kopmalar başladı desteğe yazdım aşağıya çektiler 2-3 hafta sonra tekrar yukarı çıktı desteğe yazdım aşağıya çektiler tekrar yukarı çıktı ve bu olayı 4-5 kez yaşadım. En sonunda baktılar olmuyor beni 18 download 4 upload hız profiline geçirdiler. Arada kesintiler oluyordu ama olsun dedim ta ki kendi kendine yine bir anda 24 Mbps'lik hız profiline çıkana kadar yine sapıtmalar yine kopmalar derken bu sefer 12'ye çektiler 12 download 4 upload alıyordum kesinti olmuyordu mutluydum ama ona bile göz koydular bir anda 24'e çıktı kopmalar başladı desteğe yazdım aradılar konuştum özür dilediler ve en sonunda telefondaki bey bana imalı bir şekilde itiraf ederek hattın TT tarafından sabotaj edildiğini söyledi ki bende böyle düşünüyordum. Ve bana ADSL'ye geçmeyi teklif etti kabul ettim ama sonuçlar berbat 6Mbps download 0.3 upload. Her şeyi internet ile halletiğimiz bu dönemde bu değerler tam bir rezalet birine emoji göndermem bile 2 saat sürüyor ve böyle devam edemez. Sanırım TurkNet'i iptal edip TT'ye başvuru yapacağım çünkü bulunduğum mahallede yaşayanlar TT'den şikayetçi değil ve TT'nin sabotaj durumu söz konusu ve sonuçta TT kendine sabotaj yapmaz yani ben öyle düşünüyorum. Acı tatlı 1 yıl geçti ama şu anki durum gerçekten çekilecek gibi değil. İptal etme konusunda hala tereddütlerim var ama sanırım iptal edeceğim ve tabii ki bu konu hakkında Technopat Sosyal üyelerinin cevaplarını da değerlendireceğim.
Bu olayı daha öncesinde bir arkadaşım daha yaşadı Ankara'da ikhamet ediyor kendisi sizin yaşadığınız durumla bire bir aynı 60 mbps den bir anda 80 ve 90 lara çıkmaya başladı ki ilk başta allah allah olduk sorasıda ping değerleri yükseldi desteği aradıklarında paket düşürttürdüler ama yine aynısını yaşadı olayın turknet ile alakası olduğunu düşünmüyorum altyapı sahibi şirketlerin bu durumda payı olduğunu düşünüyorum ama bu durumda iki şirket arasındaki port kullanım sözleşmesinde ihlal olacağından da bir yandan saçma geliyor şu anda kendisi kablonet'e geçti ve her şeyi stabil açıkçası bende kablonet'e geçmeyi düşünüyorum şimdiden kolaylıklar dilerim...

İlk defa hızı yükseldi diye şikayet eden birisini gördüm. 😂

Stabil olmayan ucu ucuna idare eden bir hat da hızın artması her zaman iyi sonuçlar doğurmuyor.
Bu olayı daha öncesinde bir arkadaşım daha yaşadı Ankara'da ikhamet ediyor kendisi sizin yaşadığınız durumla bire bir aynı 60 Mbps'den bir anda 80 ve 90'lara çıkmaya başladı ki ilk başta Allah Allah olduk sorasıda ping değerleri yükseldi desteği aradıklarında paket düşürttürdüler ama yine aynısını yaşadı olayın TurkNet ile alakası olduğunu düşünmüyorum altyapı sahibi şirketlerin bu durumda payı olduğunu düşünüyorum ama bu durumda iki şirket arasındaki port kullanım sözleşmesinde ihlal olacağından da bir yandan saçma geliyor şu anda kendisi Kablonet'e geçti ve her şeyi stabil açıkçası bende Kablonet'e geçmeyi düşünüyorum şimdiden kolaylıklar dilerim...

Yani 12 download 4 upload da sabit kalsa hat başka bir şey istemeyecektim memnundum ama işte sabotaj mı denir ne denir sürekli yukarı çıkıyor onlar aşağıya çekmekten bıktı ben onlara mesaj yazmaktan.

Son düzenleme:
Stabil olmayan ucu ucuna idare eden bir hat da hızın artması her zaman iyi sonuçlar doğurmuyor.

Yani 12 download 4 upload da sabit kalsa hat başka bir şey istemeyecektim memnundum ama işte sabotaj mı denir ne denir sürekli yukarı çıkıyor onlar aşağıya çekmekten bıktı ben onlara mesaj yazmaktan.
keşke bir teknik destek ekipleri bu tarz olaylarda incelemeye gelse fakat Türkiye'de ki hiçbir internet sağlayıcısı buna sıcak yaklaşmıyor maalesef :/

Merhabalar, yaşadığınız süreç adına üzgünüm. Destek kayıt numaranızı iletirseniz sürecinizi inceleyip konuyu ilgili birime iletebilirim.

Çok düşünüyorum geçmeyi ama sorun yaşamaktan korkuyorum. Bir tık şans işi galiba bu iş. 4 yıldır sorun yaşamadan TT kullanıyorum tek kötü yanı fiyatı.

Ben birkaç gün önce TurkNet'ten Türk Telekom'a geçiş yaptım rezalet ping değerlerinden dolayı. 75 Mbps limitsiz paket 140 TL ev telefonu dahil. Fiyatı biraz yüksek ama en azından adam gibi internet kullanabiliyorum artık.

TTNET'in kendi altyapisinin kullanildigi yerde TurkNet kullanicilarini sabote etmesinden bende supheleniyorum açıkçası. 4 yil kadar TT altyapili TurkNet kullandim derdim hiç bitmedi. Simdi TT'deyim ve her şey yolunda.

Merhabalar, yaşadığınız süreç adına üzgünüm. Destek kayıt numaranızı iletirseniz sürecinizi inceleyip konuyu ilgili birime iletebilirim.
Maalesef iptal talebini yolladım.
Çok düşünüyorum geçmeyi ama sorun yaşamaktan korkuyorum. Bir tık şans işi galiba bu iş. 4 yıldır sorun yaşamadan TT kullanıyorum tek kötü yanı fiyatı.
Sorun yaşamıyorsan başına iş alma bence.
Güncelleme: TurkNet'den şaşmayın arkadaşlar onlar gibi ilgilenen yok daha başvuru aşamasında canımdan bezdirdi beni malum firma iptal dilekçesini geri çektim. Hız konusunda TurkNet'in bana bir çözüm bulacağına inanıyorum gerçekten çok ilgili bir firma şerefsizlere para vereceğime kopsun da size gitsin daha iyi helal hoş olsun.
@500498 @TurkNet Destek Ayşegül @TurkNet Destek Tutku
TurkNet tarafından arandığımda açamadım telefonu teşekkür edemedim hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim cidden değerinizi anladım umarım Türkiye'de çok daha büyük yerlere gelirsiniz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı