10.000-15.000 TL kasa önerisi

KorayEray

Hectopat
Merhabalar,

Sıvı soğutmalı, RTX ekran kartlı birbiriyle uyumlu aynı zamanda şık olabildiğince ışıltılı kasa dahil tüm parçalar için fikir ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Kasa ile yayın yapmayı da düşündüğüm için biraz güçlü bir sistem olmasını istiyorum. Genellikle PUBG oynanacak ancak her çeşit oyun oynatacak bir kasa toplamayı hedefliyorum, önerilerinizi bekliyorum.

Hocam şu anda Türkiye'de ekran kartı stok problemi var ama bazı yerlerde ekran kartları bulunabilir diye düşünüyorum. Bulunsa bile eskisinden daha pahalı fiyatlar.

Merhabalar,

Sıvı soğutmalı, RTX ekran kartlı birbiriyle uyumlu aynı zamanda şık olabildiğince ışıltılı kasa dahil tüm parçalar için fikir ve yorumlarınızı paylaşırsanız sevinirim. Kasa ile yayın yapmayı da düşündüğüm için biraz güçlü bir sistem olmasını istiyorum. Genellikle PUBG oynanacak ancak her çeşit oyun oynatacak bir kasa toplamayı hedefliyorum, önerilerinizi bekliyorum.
Şu an o bütçede en iyi ihtimalle 3060ti içeren bir sistem toplayabilirsiniz ama 3060ti bulabilirseniz.

Hocam şu anda Türkiye'de ekran kartı stok problemi var ama bazı yerlerde ekran kartları bulunabilir diye düşünüyorum. Bulunsa bile eskisinden daha pahalı fiyatlar.

Açıkçası kasayı bir arkadaşıma topluyorum ve aciliyeti var. Kendisine de durumu izah ettim ben fakat ayıptır söylemesi maddi durumu iyi, pahalanmış olsa bile çok da umurunda olmadığı için bende burada sizlerden öneri almak istedim. Intel bir işlemci ve birbirleriyle uyumlu parçaları olan bir sistem toplamak istiyorum ona.
Şu an o bütçede en iyi ihtimalle 3060 Ti içeren bir sistem toplayabilirsiniz ama 3060 Ti bulabilirseniz.

Evet ben arkadaşıma toplayacağım için bütçe konusunda sıkıntısı yok, önerebileceğiniz tek parçalarda olabilir hatta İtopya üzerinden bakıyoruz. Parçaların toplanıp gelmesi için.

Açıkçası kasayı bir arkadaşıma topluyorum ve aciliyeti var. Kendisine de durumu izah ettim ben fakat ayıptır söylemesi maddi durumu iyi, pahalanmış olsa bile çok da umurunda olmadığı için bende burada sizlerden öneri almak istedim. Intel bir işlemci ve birbirleriyle uyumlu parçaları olan bir sistem toplamak istiyorum ona.

Evet ben arkadaşıma toplayacağım için bütçe konusunda sıkıntısı yok, önerebileceğiniz tek parçalarda olabilir hatta İtopya üzerinden bakıyoruz. Parçaların toplanıp gelmesi için.
Hocam o zaman 3060ti veya 3070 bir sistem toplayabiliriz bütçe sıkıntısı olmayacağına göre.

Hocam o zaman 3060 Ti veya 3070 bir sistem toplayabiliriz bütçe sıkıntısı olmayacağına göre.

Evet bütçe sıkıntısı olmadığı için arkadaşın ben de öyle artık ne rast geldiyse davranıyorum. İşlemci olarak i9 9900K bulamadım İtopya'da. 10850k var ama o da iş görür ama pek oyun için kullanımı olmayacağını düşünüyorum.

Aslında 5600x fazlasıyla yeterli ama baktım siz 9900k 10850k falan yazıyorsunuz ben de 5800x atayım dedim biraz da hayalimdeki sistem gibi oldu. Bu sisteme hangi kartı bulursa 3070, 6800xt falan takabilir.

Aslında 5600X fazlasıyla yeterli ama baktım siz 9900k 10850k falan yazıyorsunuz ben de 5800X atayım dedim biraz da hayalimdeki sistem gibi oldu. Bu sisteme hangi kartı bulursa 3070, 6800XT falan takabilir.

Vallahi benim de hayalimdeki kendime toplamadığım için benim de içim cız ediyor, en azından arkadaşıma almanın mutluluğunu paylaşıyorum :) , şu an için 5800X olarak değiştirdim ben de i9900K bulamadım.

Geri
Yukarı