10.000 TL bütçe ile hangi laptop alınır?

eren.sener

Femtopat
Öncelikle Merhabalar,

10.000 lira bütçem var, üzerine çıkmam mümkün değil. Alacağım ürünü 5-6 sene kullanmayı düşünüyorum. Adobe programları (photoshop, premiere vs.), ofis programları ve tabii ki oyun için kullanacağım. Genellikle NBA, F1, Battlefield, Fm, GTA, Detroit Become Human, Tomb Raider gibi oyunlar oyunuyorum. Fakat bazen Pubg, Apex gibi rekabetçi oyunları da oynuyorum ama önceliğim onlar değil. Açıksası bir süredir araştırıyorum ve bir kaç model ve marka arasında kaldım.

MSI GF63 Thin 10SCSR-658XTR Intel Core i7 10750H 16GB 512GB SSD GTX1650Ti
MSI markasını genel olarak seviyorum ve beğeniyorum. Genel kalite ve servis açısından diğer markalardan önde olduğunu düşünüyorum fakat diğer seçeneklere göre daha biraz daha düşük özellik almış olacağım. Ayrıca thin olmasından dolayı ısı konusunda sıkıntı yaratır mı diye çekiniyorum.

Monster Tulpar T5 V20.1 Intel Core i7 10750H 16GB 256GB SSD RTX2060
Diğer alternatiflerime göre kağıt üzerinde açık ara önde ekran kartından dolayı fakat monster konusunda şüphelerim var. Memnun olanlar olduğu gibi çok fazla sorun yaşayan var gibi duruyor.

Acer Nitro 5 Intel Core i7 10750H 16GB 512GB SSD GTX1660Ti
Son olarak hem özellik olarak hem de marka olarak ikisinin tam arasında yer yer aldığını düşündüğüm nitro 5 var. Fakat özellikle servis konusunda çok fazla olumsuz eleştiri okudum acer hakkında.

Biraz kafam karışık hem düşündüğüm modeller ve markalar hem de bunların dışında bir öneriniz varsa ve paylaşabilirseniz sevinirim.

İstanbuldayım. Kadıköy şubesi var bana yakın. Forumları bir süredir takip ediyorum. Çok fazla anakart, klavye gibi konularda biraz fazla sorun çıkartıyor gibi geldi. Ondan biraz çekindim
Bence monster almalısınız. Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Mesela izmir'de şubesi mevcut.
Monster modelinin ekran kartı diğerlerine göre çok daha güçlü , 256gb ssd kapasitesi sizin için sıkıntı değilse sizin her ihtiyacınızı karşılar
Eğer alırsam sonradan arttırmayı düşünüyorum fakat ilk başlarda işimi görür diye düşünüyorum

İstanbuldayım. Kadıköy şubesi var bana yakın. Forumları bir süredir takip ediyorum. Çok fazla anakart, klavye gibi konularda biraz fazla sorun çıkartıyor gibi geldi. Ondan biraz çekindim

Eğer alırsam sonradan arttırmayı düşünüyorum fakat ilk başlarda işimi görür diye düşünüyorum
Kuzenimde alcağınız bütçeden biraz fazla bütçede alınmış bir monter var, oldukça memnun.

Yeni konular

Geri
Yukarı