10.000 TL gamer PC toplama

Bütçe
10000
Bazı parçalar gereksiz. B550'ye gerek yok. SSD o fiyata kaliteli 500 GB bulabiliyorsun. Ryzen 5 3600 çok ısınan bir işlemci, soğutucu yok. Kasanın önü mesh değil gibi gördüm, bu da büyük bir eksi.

RAM'leri göremedim? B550 gereksiz olmuş.

Hocam dalgınlık oldu kusura bakmayın. Onun dışında neden gereksiz olsun ki? En günceli her zaman en iyisidir. Çok ciddi bir fiyat farkı da yok zaten. 300-400 lirayı dert etmeyeceğini düşünüyorum arkadaşın.

Tercihler dostum... Eğer arkadaş O.C yapmayacaksa bence de B450 alsın. Önemli olanlar ihtiyaçlar. Ben genel olarak kendime göre topladım sistemi.
Normal kalite bir B550 alacağıma B450 Tomahawk Max alırdım daha iyi benim için. Şu an stokta yok ancak en kaliteli B450 bulunabiliyor o fiyatlara. B550'yi O.C konusunda geçemeyebilir belki ancak o kadar yüksek tutmaya gerek yok ana kartı. Sonuçta Ryzen 5 3600 alıyorsun.

Normal kalite bir B550 alacağıma B450 Tomahawk Max alırdım daha iyi benim için. Şu an stokta yok ancak en kaliteli B450 bulunabiliyor o fiyatlara. B550'yi O.C konusunda geçemeyebilir belki ancak o kadar yüksek tutmaya gerek yok ana kartı. Sonuçta Ryzen 5 3600 alıyorsun.

İleriye dönük bir sistem toplamak asıl mesela. Birkaç yıl sonra arkadaş yeni 4. nesil bir işlemci alırsa B550 daha iyi performans verecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı