10.000 TL gamer PC toplama

Bütçe
10000
İleriye dönük bir sistem toplamak asıl mesela. Birkaç yıl sonra arkadaş yeni 4. nesil bir işlemci alırsa B550 daha iyi performans verecektir.
Sen benim ne demek istediğimi anlamadın ancak neyse :D. Doğrudur hocam daha iyi performans verir B550. @Ek01000 hocam yanlış anlamamışsınızdır umarım gerçek mana da söyledim son cümleyi.

Kullandın her iki kartı da sanırım böyle bir tavsiyede bulunduğuna göre.

Evet her iki ekran kartını tecrübe etme deneyimim oldu. Fiyat açısından kesinlikle AMD derim. Performans açısından denk olduğu kadar AMD'nin fiyatları da uygun.

Bundan bize ne konuyla ne alakası var?

2060'ı almamasını söyledi adam ben de onu destekledim güzel akıllı kardeşim benim. 2060 almamasını söylüyorum akıllı kardeşim benim.
@Alo ben Emre abin hocam sistemi eleştiriyordun?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen benim ne demek istediğimi anlamadın ancak neyse :D. Doğrudur hocam daha iyi performans verir b550. @Ek01000 hocam yanlış anlamamışsınızdır umarım gerçek mana da söyledim son cümleyi.

Yok hocam alınmadım olur mu öyle şey.

Onun dışında gerçekten gerek yok saçma paralar harcamaya bence de. Arkadaşın asıl amacı ne olacaksa ona göre bir sistem toplansın. Render yapılacak mı sistemde? Ne ağırlıklı kullanılacak? O.C yapılacak mı? Bunların cevabını alırsak daha kolay ve daha ucuza işi bitirebiliriz.

942 TL'ye M ibareli B450 alınmaz. Ryzen 5 3600 ısınan bir işlemci soğutucu yok. Koyduğunuz RAM'lerin fiyatına 32 GB RAM bulunabiliyor. Spec Delta 10.000 TL gibi bir bütçede düşük kalır.
M ibaresiz B450M'in tek farkı boyutu. 3600 ısınan bir işlemci değil, 3500X var, onu da tecrübe ettim. Anlık sıcaklık yükselmeleri hariç hiçbir sorun yok. Spec Delta çok iyi bir kasa, şu an onu kullanıyorum. Ram meselesinde 32GB bulunabilir fakat CL değerleri 19 falan oluyor çok saçma. CL16 ve 3600Mhz bulmak daha iyi ve 32GB çok gereksiz olur.

Yok hocam alınmadım olur mu öyle şey.

Onun dışında gerçekten gerek yok saçma paralar harcamaya bence de. Arkadaşın asıl amacı ne olacaksa ona göre bir sistem toplansın. Render yapılacak mı sistemde? Ne ağırlıklı kullanılacak? O.C yapılacak mı? Bunların cevabını alırsak daha kolay ve daha ucuza işi bitirebiliriz.
Kesinlikle haklısınız hocam. Sistem önerisi isterken bunların hepsi yazılmalı.

Kasa değişebilir o biraz göz zevki. Min 700W iyi olur

Geri
Yukarı