10.000 TL laptop önerisi

Bütçe
10000
Laptopun içini açınca garanti dışı kalıyor zannediyordum. O zaman sorun yok. Hiç dizüstü RAM takviyesi yapmadım, masaüstünde her türlü şeyin montajını yaptım ama, bir farkı yoktur heralde.
Yok pek farkı. Statik elektriğe dikkat ettiğiniz sürece eliniz yatkınsa bu işlere çok rahat halledersiniz.

@Ray Kurzweil hocam bir sorum daha olacaktı. Epey sitesinde laptopun raminin 2933 mHz olduğu yazıyor. Sizin attığınız ram ise 3200 mHz. Bir sorun yaratır mı?

Ayrıca ram 4x2 şeklinde değildir di mi? Bir bilginiz var mı? Yoksa takviye yapamam gibi duruyor.

@Ray Kurzweil hocam bir sorum daha olacaktı. Epey sitesinde laptopun raminin 2933 mHz olduğu yazıyor. Sizin attığınız ram ise 3200 mHz. Bir sorun yaratır mı?

Ayrıca ram 4x2 şeklinde değildir di mi? Bir bilginiz var mı? Yoksa takviye yapamam gibi duruyor.
Ram 3200 MHz Epey yanlış bilgi veriyor. Ram tek slotta 8 GB olarak geliyor 4x2 değil böylece sadece 8 GB daha ram alarak 16 GB çift kanal yapmış olacaksınız.

Ram 3200 MHz Epey yanlış bilgi veriyor. Ram tek slotta 8 GB olarak geliyor 4x2 değil böylece sadece 8 GB daha ram alarak 16 GB çift kanal yapmış olacaksınız.
Tekrardan teşekkür ederim. Bu arada eğer bilginiz varsa sizden de öneri alayım, bu bütçeye sizce alınabilecek en iyi laptop bahsettiğimiz ASUS Tuf mudur?

@Radeon RX 5500M Hocam merhaba. ASUS Tuf modelini alacağım, kararlaştırdım fakat şu MUX Switch olayını öğrendim daha yeni. Benim laptopumda bu durum var mı? Aynı anda hem iGPU hem RTX 3050 TI birlikte çalışınca FPS düşüyormuş, tam performans alamıyoruz sanırım.

@Radeon RX 5500M Hocam merhaba. ASUS TUF modelini alacağım, kararlaştırdım fakat şu MUX Switch olayını öğrendim daha yeni. Benim laptopumda bu durum var mı? Aynı anda hem iGPU hem RTX 3050 Ti birlikte çalışınca FPS düşüyormuş, tam performans alamıyoruz sanırım.

Evet bu durum var maalesef.

Geri
Yukarı