10.000 TL'lik sistem nereden alınmalı?

Bu yerler güvenilirdir. Daha önce alışveriş yapanlar mevcut sitede. Alınır ama ben bu mağazalardan almanı öneririm.

10000 TL ile GTX 1080 Ti toplanamıyor mu?
Teşekkür ederim. Bende bilmiyorum 1080Ti toplayamıyoruz sanırım. Herkesin düşüncesi haklı mantıklı olarak 4K monitör ancak benim asıl amacım oyun performansı. Yani yalnızca görüntü vermesi önemli değil benim için 2K 144Hz bir monitör bana kat kat yeterli diye düşünüyorum. 1080Ti istiyorum öncelik olarak ama olmadı normal 1080 olacak sanırım :/

1080Ti diyorsun başka bişey demiyorsun. Al işte benim 980Ti var aynı sebeple aldım en iyisi olsun diye şimdi yeni çıkan 1070'e geçiliyor. Bunun sonu olmayacak hiçbir zaman. Aslında önden 2K 144HZ Freesync monitör ve idareten RX480/580 alıp Vega geldiğinde sat diyecem. Vega'ya henüz güvenemediğimden öneremiyorum.

@xFriendly GTX 1080 Ti modelinin hakkı 4K monitör kesinlikle. Ama bana 2K, 144 Hz yeter diyorsan GTX 1080 al. GTX 1080 ile 2K uyumlu ve iyi bir ikili olur. Ha ama GTX 1080 Ti + 4K monitör toplanıyorsa onu al tabii.

Kısacası GTX 1080 Ti alacaksan 4K altına düşme.

1080Ti diyorsun başka bişey demiyorsun. Al işte benim 980Ti var aynı sebeple aldım en iyisi olsun diye şimdi yeni çıkan 1070'e geçiliyor. Bunun sonu olmayacak hiçbir zaman. Aslında önden 2K 144HZ Freesync monitör ve idareten RX480/580 alıp Vega geldiğinde sat diyecem. Vega'ya henüz güvenemediğimden öneremiyorum.
Sayın Hataylı hocam sakin olalım :) Araştırıyoruz konuşuyoruz sohbet ediyoruz neticede :) 1080Ti istiyorum bütçem rahat olduğu için bir de 11GB ekran kartı daha üzerine yok var da yok diyelim biz ona onlar ayrı. Yani para varken GTX 1080 8GB mı alırdınız GTX 1080Ti mı alırdınız bütçe sıkıntınız olmasa?

@xFriendly GTX 1080 Ti modelinin hakkı 4K monitör kesinlikle. Ama bana 2K, 144 Hz yeter diyorsan GTX 1080 al. GTX 1080 ile 2K uyumlu ve iyi bir ikili olur. Ha ama GTX 1080 Ti + 4K monitör toplanıyorsa onu al tabii.

Kısacası GTX 1080 Ti alacaksan 4K altına düşme.
Hocam affınıza sığınarak. Ben monitörden çok anlamam. Bu Ti alınınca ille de 4K monitör mü alınması gerekiyor yoksa 2K monitör alınsa da performans olarak aynı olur fakat benim gördüğüm kalite görsellikte mi değişim olur? Doğru mu anladım?

Sayın Hataylı hocam sakin olalım :) 1080Ti istiyorum bütçem rahat olduğu için bir de 11GB ekran kartı daha üzerine yok var da yok diyelim biz ona onlar ayrı. Yani para varken GTX 1080 8GB mı alırdınız GTX 1080Ti mı alırdınız bütçe sıkıntınız olmasa?

Bütçe sıkıntın olmasa başta 10.000 limit belirlemezdin değil mi? Eğer bütçen 10.000'i aşacaksa neyi alsan sorun olmaz. Ayrıca sakinim. :)

Bütçe sıkıntın olmasa başta 10.000 limit belirlemezdin değil mi? Eğer bütçen 10.000'i aşacaksa neyi alsan sorun olmaz.
Anlatamadım ben kendimi neyse teşekkür ediyorum fikirleriniz için. Şöyle sorayım size: GTX 1080 8GB mı GTX 1080Ti mı size hediye edilse hangisinde memnun olurdunuz.

Güç kaynağını Amazon.de'den aldım; Seasonic G-650. Çok uygun fiyata geldi. Amazon.de genel olarak güvenilirdir ama Türkiye'ye gönderilen ürünler sınırlı.
Vatan'ın monitörleri uygun fiyatlı oluyor genelde. Tabi bazı ürünleri çok kazık. :D
Hepsiburada indirimleri genelde sahtedir. 900 liralık ürünü önce 1000 liraya çıkartırlar, sonra %10 indirim yaparlar. :D
Nanokatalog'dan alışveriş yaparsanız, sipariş verdiğiniz ürünü 1 ay beklemeyi ve sonunda elinize yanlış ürün ulaşması riskini göze alacaksınız.
İncehesap çoğu ürünü bayağı ucuza satıyor aslında. Oradan alınabilir. Ben 5 ürünü oradan aldım ama gönderdikleri anakart sıfır değildi, paketi önceden açılmıştı. Yine de bir sorun olacağını zannetmiyorum.
Teknobiyotik'ten 2 ürün aldım ama birini Hepsiburada üzerinden, diğerini n11 üzerinden. Teknobiyotik'in kendi sitesinde aynı ürünler daha pahalıydı çünkü. :confused: Garip...
N11'de "başarılı mağaza" butonuna basarsanız, sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Zaten ürün elinize geçtikten sonra paranın satıcıya gönderilmesini onaylıyorsunuz.

İşin özeti: Mağazayı belirlemeden önce alacağınız parçaları belirleyin. Sonra o parçaların pazar fiyatlarını bir yere not edin. Bu şekilde indirimlerin gerçek mi sahte mi olduğunu anlarsınız. Gerçek indirimlerden sistemi toplayın. :like:

@xFriendly Siz yanlış anladınız. 2K alırsanız bir performans kaybetmezsiniz. Ama GTX 1080 Ti; her oyunu 4K, 60 FPS oynatabiliyor. Yani kısacası sen 2K alacaksan 1080 Ti almak için almış oluyorsun. 2K tabanlı bir sistem istiyorsan GTX 1080 var. Ona yönel diyorum.
Hocam şimdi 1080 ile 1080Ti arasında monitörü unutursak eğer fps farkı olmayacak mı? Olacak değil mi birisinde 170 180 alıyorken diğerinde 250 260 alacağız örnek veriyorum. Yani benim kafam şunda çok karışıyor monitörü unutursak eğer monitör yalnızca benim gözümün görmesi için sonuçta değil mi? Ama ben güzel görmek yerine çokta aşırı güzel görmek istemiyorum şu an kullandığım Nirvana C500 PC'mdeki görüntünün aynısını verse bana yeterli ancak ben oyunda FPS istiyorum yani kasmasını donmasını sorun olmasını istemiyorum bir yandan da render ve yayın düşündüğüm için bu görüşüm.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı