10.000TL altı Gaming laptop önerisi

İki ürün linki atmıştım, biri MSI biri Asus fakat hatalı atmışım linkleri. Ryzen serisi işlemcili Asus modellerini daha serin. Bu bütçede 1660Ti varken 1650Ti önermeye içim elvermez.

İki ürün linki atmıştım, biri MSI biri Asus fakat hatalı atmışım linkleri. Ryzen serisi işlemcili Asus modellerini daha serin. Bu bütçede 1660Ti varken 1650Ti önermeye içim elvermez.
Asus TUF serisinden Intel'li olanlar alınır. Ryzen alınacaksa Lenovo IPG 3 alınmalı. İşlemci odaklı oyunlar oynanacaksa ve RAM yükseltmesi yapılamayacaksa IPG 3 bu bütçede en iyisi. 8 GB RAM günümüz için yeterli değil.

Asus TUF serisinden Intel'li olanlar alınır.
10300H olan versiyonunu da şöyle atıyorum o halde.
8 GB RAM günümüz için yeterli değil.
Haklısınız fakat RAM yükseltmesi yapmak mümkünken ekran kartı için mümkün değil. O yüzden bütçe elveriyorken 1660Ti bulunduran bir cihaz tercih etmeyi daha mantıklı buluyorum.

Asus TUF A serisi alınmamalı ısınma sorunu var F serisinde sorun yok. Bu bütçede 1660Ti ekran kartlı F serisinden modeller var onlara bakabilirsiniz.

10300H olan versiyonunu da şöyle atıyorum o halde.

Haklısınız fakat RAM yükseltmesi yapmak mümkünken ekran kartı için mümkün değil. O yüzden bütçe elveriyorken 1660Ti bulunduran bir cihaz tercih etmeyi daha mantıklı buluyorum.
Dediğim gibi, Valorant benzeri işlemci odaklı oyunlar oynanacaksa kesinlikle işlemcisi daha iyi bir laptop alınmalı. RAM yükseltilebilirse ve ekran kartı odaklı oyunlar oynanacaksa ASUS TUF iyi bir seçenek.

Arkadaşlar yakın zamanda bir laptop alacağım. Hem oyun hem de gündelik kullanım için laptop önerilerinizi bekliyorum. 12. sınıfım sınav sonucuma göre bilgisayar mühendisliği planlıyorum. Mümkünse 16 GB RAM ve R7 4. nesil veya i7 10. nesil olursa çok güzel olur. Bütçeyi aşamam ne yazık ki, 9800 civarı olabilirse güzel olur. Şimdiden teşekkürler.

Monster, Excalibur, HP vesaire markalara çok bulaşmak istemiyorum ama güvendiğiniz bir şey olursa bakarım. Saygılar.
hocam garantiyi pek takmıyorsan gtx 1660ti var amazon jp de

Geri
Yukarı