10.000TL Bütçe ile PC vs PS4+PC

Calgrie

Hectopat
Makaleler
1
Maksimum 2 ay içerisinde ya 10.000 TL bütceyle Ryzen 5 2600 X, GTX 1660 Ti, 16GB 3000MHz RAM olan 144 Hz 1ms monitor ve ekipmanlarla bir PC toplayacağım. Ya da 2400'e PS4 Pro alıp 600TL'ye oyun alacağım, kalan 7000TL'ye de monitor ekipman ve PC alacağım. Sizce ne yapmam gerek?
Bu arada PS4 Pro alıp 4K oynamayacağım 1080P televizyonda oynayacağım. Sizce PS4 Pro yerine PS4 Slim'mi almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
PS4’ü Hepsiburada üzerinden çok daha uyguna alabilirsiniz. Oyunlara da 500 lira ayırmak ağza birçok yemeği tıkmak gibi olur. Eğer hiç PS4 oyunu oynamadıysanız eski oyunlardan teker teker alarak takasla veya indirimlere denk getirerek daha uyguna alabilirsiniz.
Ben PS4 Pro+PC derim. PS'e özel oyunları oynayabilirsiniz. 7000 TL'ye de güzel bir sistem toplanır. Konsolun verdiği zevk başka :)

Ben PS4 Pro+PC derim. PS'e özel oyunları oynayabilirsiniz. 7000 TL'ye de güzel bir sistem toplanır. Konsolun verdiği zevk başka :)
O 7000TL sistemle AAA dediğimiz hayvani grafiklere sahip oyunları ultra ve normal arası grafiklerde en azından 75 FPS oynayabilir miyim? Bir de CS:GO, Fortnite gibi oyunlarda orta ayarlarda 100 FPS alır mıyım?
Peki ya PS4 Pro mu önerirsiniz yoksa 1080p oyunculuk için PS4 Slim mi?

PS 4 Pro sadece 4K desteği var diye çıkmadı. 1080P çözünürlükte Slim'e oranla daha iyi FPS veriyor. Ben olsam PS4 Slim+PC +(2. El ) Xbox One üçlüsü yapardım.

O 7000TL sistemle AAA dediğimiz hayvani grafiklere sahip oyunları ultra ve normal arası grafiklerde en azından 75 FPS oynayabilir miyim? Bir de CS:GO, Fortnite gibi oyunlarda orta ayarlarda 100 FPS alır mıyım?

Peki ya PS4 Pro mu önerirsiniz yoksa 1080p oyunculuk için PS4 Slim mi?
7000 TL'ye sistem toplanır. 2500'ü monitör, ekipman falan derken gider. 4500'e RX 590 tabanlı bir sistem toplanır. Bu da yeterli olur. RX 590 testlerini YouTube'da bulabilirsiniz.
PS 4 Pro sadece 4K desteği var diye çıkmadı. 1080P çözünürlükte Slim'e oranla daha iyi FPS veriyor. Ben olsam PS4 Slim+PC +(2. El ) Xbox One üçlüsü yapardım.
Xbox+PS4 gereksiz olur bence. Zira bu sefer bilgisayara bütçe kalmayacak.

7000 TL'ye sistem toplanır. 2500'ü monitör, ekipman falan derken gider. 4500'e RX 590 tabanlı bir sistem toplanır. Bu da yeterli olur. RX 590 testlerini YouTube'da bulabilirsiniz.

Xbox+PS4 gereksiz olur bence. Zira bu sefer bilgisayara bütçe kalmayacak.
Ha siz sıfırdan diyorsunuz. Ekipmanınız var zannediyordum. O zaman Ps4 + Pc en iyisi. Ama Pro mu Slim mi? Onu bilmem.

Yüksek performans için PC yeterli olur. Konsol olarak ise PS5 haberleri yayılıyorken PS4 Slim alırdım ben olsam. Ha ileride PS5'e geçerken PS4 Pro'yu satıp geçebilirsiniz mesela. Ama bu kez de şimdiki PC'nizden kısmanız gerekir. Böyle PC topladığınıza göre konsola değil PC'ye ağırlık vereceksiniz. Ben olsam güçlü PC + yanına PS4 Slim, hatta ikinci el garantili konsol alırdım. Ancak konsolsuz PC kesinlikle önermem. Şu an konsolumu sattım ve ciddi boşluk içindeyim.

Eğer PS5'e geçme niyetiniz varsa ikinci el Slim falan öneririm. Yoksa da PS4 Pro alabilirsiniz. Ama PC'nizi daha güçlü tutmak için yine Slim daha mantıklı olur. Hayırlı olsun.

@Akif @TwoBee Şöyle yapıp kalan 500'e de PS4 oyunu almak mantıklı mı acaba? Eklememi çıkarmamı istediğiniz bir şeyler var mı?
398558

@Akif @TwoBee Şöyle yapıp kalan 500'e de PS4 oyunu almak mantıklı mı acaba? Eklememi çıkarmamı istediğiniz bir şeyler var mı?Eki Görüntüle 398558
O monitörü tavsiye etmem. 75 Hz TN yerine 60 Hz IPS alabilirsiniz. Ayrıca o mousea o kadar para vermeyin. Rival 105 alıp yanına ikinci kol alabilirsiniz. Veya Rival 300S öneririm.
Adata'nın SU650 serisi SSD'ler kronik sorunlu. SU630'da da var mı sorun bilmem. Ama ben olsam başka model alırdım.
Yine aynı şekilde Arctis 3 de almayın. Onların da ses performansı pek tatmin edici değil. Eskiden yazılımı sayesinde az da olsa ekolayzır kullanarak düzeltebiliyorduk ama yazılım desteği de kaldırıldı.
Ayrıca sistemde RAM yok. Elinizde var mı?
PS4'ü ikinci el almanız daha mantıklı olur. Son yıllarında sonuçta.
Daha uyguna gelir. Ama mutlaka iyice test edip garantili ürün almak gerekir son yıllarında olsa dahi.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı