10.000TL Gaming Laptop Tavsiyesi

Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle herkese iyi geceler, şu sıralar laptop almayı düşünüyorum ama çok kararsız kalmıştım (monster'in 2060lı ekran kartlı pc indirimini görene kadar) şuan monster 960 ekran kartlı abra a5 kullanıyorum 2015 model. birkaç ufak sıkıntı dışında bir sıkıntı yaşamadım, teknik servisi de gayet ilgiliydi ama kasa kalitesi, anakart kalitesi ve hoparlör kalitesi diğer markalara göre biraz daha düşük malum. Bütçem zorlanmış hali 10.000 tl, ben şu an monster'a 144 hz ekran ve 2060 ekran kartı olduğu için karar verdim. sizce bu seçeneklerden hangisini almalıyım, asus 2060'lı örneği de koydum, aradaki 1200 tl'ye değer mi bilemedim açıkçası. Daha bilgili arkadaşlardan, özellikle son zamanlarda monster alan arkadaşlar tecrübelerini paylaşırsa sevinirim. Şimdiden teşekkürler. İşim biraz belirsiz olduğu için masaüstü toplayamıyorum bu arada bunu da belirtmek isterim.

Şimdi tabi senin kararın bu ama, bir şeyi merak ettim sormak istiyorum.
10.000 lira gibi büyük bir parayı Laptopa gömmek neden acaba?
Masaüstü her zaman yükseltme ve parça değişimi için en iyi ve en uygun yol bence.
Bu paraya da güzel bir sistem kurabilirsin.

Şimdi tabi senin kararın bu ama, bir şeyi merak ettim sormak istiyorum.
10.000 lira gibi büyük bir parayı Laptopa gömmek neden acaba?
Masaüstü her zaman yükseltme ve parça değişimi için en iyi ve en uygun yol bence.
Bu paraya da güzel bir sistem kurabilirsin.
evet farkındayım ama işim gereği sürekli taşınabilir bir sisteme ihtiyacım var. açıkçası rusyada iş bulsam oraya bile düşünmeden giderim. dolayısıyla laptop dışına çıkmak istemiyorum.

Kesinlikle asus almalısın. Malzeme kalitesini önemsiyorsan. Mosnter firmasının yedi bin liralık laptopla on bin liralık laptopu aynı kasa. Kaliteyi hissedemiyorsun. O kadar para verip bin lira da ver. Daha iyisi olsun.

Linkleri incelemedim ama 144hz oyun deneyimi bambaşka. Bu fiyatlara çıkmışken kesinlikle almanı tavsiye ederim.
144 mhz için 9ms tepki süresi yazmışlar aynı modele başka bir başlıkta, monsterin süresinde bu tepki süresini yazmamışlar ama arayıp bilgi alacağım. Yazıldığı gibiyse monster kendine yazık etmiş derim. Kasa kalitesi çok önemli değil, bir nevi sesi de önemsemem performans olduktan sonra. Ama ekran ve donanımdan asla taviz verilmemeli diye düşünüyorum.

144Hz IPS ekran ve RTX 2060. İndirimleri denk getirirseniz çok daha uygun fiyata alırsınız.

peki bu indirimler tahmini ne zaman oluyor ? tam olarak istediğim model bu ama şuan aşırı pahalı bence. seçimlerden sonra da dolar yükselecek beklentisi var. ve muhtmelen herşeye zam gelecek.

Piyasada 10 Bin TL'ye değecek bir laptop olduğunu düşünmüyorum 2060 alacaksanız bütçenizi yükseltip MSI gibi kaliteli bir marka almanızı öneririm.
Öte yandan 1060'lı modellere yönelebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı