10 kiloluk dambıl ile evde nasıl çalışılır?

PapyonluKedi

Hectopat
Elimde el yapımı 10kg dambıl var. Büyük ekskavatör makinesinin bilyelerinden değil mi boruya kaynatılak yapıldı benim sorum şudur: Her gün en az 20-30km bisiklet sürerim ve 1, 5-2 haftada 2 kiloyu geckin kilo verdim ama bacak kaslarımın gelişti gibi pazularımda göğüs(meme) kaslarında gelişmesini istiyorum. Evde bunu yapabilir miyim? Yaparsam nasıl yapabilirim 175boy 68kg(belki daha az en son buydum) yaş 16.

Son düzenleyen: Moderatör:
Vücut ağırlığıyla her sette en az 20-25 şınav ve dumbell press yeterli olur. Bir süreden sonra az da olsa gelişmeyi fark edebilirsin.

Tek dumbella dumbell row , biceps curl , lateral raise , contentration curl , ağırlıklı crunch falan yapabilirsin. Belirli bir süre idare eder. Göğüsü tek dumbella çalışmak biraz zor o yüzden şınavla devam edebilirsin. İleride şınav çekmek kolaylaşınca bir çantaya kitap falan doldurur sırtına takar öyle şınav çekersin. Onun dışında barfiks çekebileceğin bir yer varsa barfiks öneririm.

Tek dumbella dumbell row , biceps curl , lateral raise , contentration curl , ağırlıklı crunch falan yapabilirsin. Belirli bir süre idare eder. Göğüsü tek dumbella çalışmak biraz zor o yüzden şınavla devam edebilirsin. İleride şınav çekmek kolaylaşınca bir çantaya kitap falan doldurur sırtına takar öyle şınav çekersin. Onun dışında barfiks çekebileceğin bir yer varsa barfiks öneririm.
Yazmayı unutmuşum 2 adet 10kgluk dambıl var

Geri
Yukarı