Dambıl seti ile evde spor yapma

Ahmet Samur

Kilopat
Daha fazla  
Dambıl setim var, evde bunlarla ne yapılabilir? Spor salonuna gitmek istemiyorum. Sadece kol ve göğüs çalışmak istiyorum. Önerileriniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Dambıl setim var, evde bunlarla ne yapılabilir? Spor salonuna gitmek istemiyorum. Sadece kol ve göğüs çalışmak istiyorum. Önerileriniz nedir?

YouTube'da gerçekten spor alanında eğitici videolar var. Dumbell ile yapılacaklar çok fazla. Kol, göğüs, omuz ve sırt çalışılabilir. Sadece kol ve göğüs çalışacağım diyorsun. Amacın karşı cinsi etkilemekse, karşı cinsi ilk etkileyen, geniş omuzlar ve kanat dediğimiz vücudu üçgen gösteren sırt kaslarıdır. Tecrübeyle sabittir :)

öncelikle merhaba, ben evde spora başlayalı 1 ayı geçti şuan kendime inanamıyorum, efsane bir his keşke öncede başlasaydım diyorum, kesinlikle başla devam et az araştır, spor salonuna götürüp para verme derim.

öncelikle merhaba, ben evde spora başlayalı 1 ayı geçti şuan kendime inanamıyorum, efsane bir his keşke öncede başlasaydım diyorum, kesinlikle başla devam et az araştır, spor salonuna götürüp para verme derim.
Spor salonunda her türlü daha çok verim alırsın.

Bacak çalışmadan olmaz. Dumbbelllarla da bacak çalışabilirsin. Hatta ufak bir ipucu MacFit'in Youtube sayfasına gir orada hareketlerin nasıl yapılacağını gösteriyor, dumbbell olanları seçip çalışabilirsin.

Sadece belli kas gruplarını çalışmak ilerleyen zamanda postür bozukluklarına sebebiyet verebilir. En azından karın ve sırf antrenmanı da yapmalı, özellikle göğüs antrenmanından sonra stretching yani esnetmeyi ihmal etmemelisin.

Soruna gelecek olursak, dumbell ile göğüs, omuz, kanat denilen sırt bölgesini, ön kol ve arka kol, bilek, karın (bel çevresi), bacak ve kalf çalışılabilir. Evde bir kanepe ya da sandalye olması yeterli bunların tamamını çalışabilmen için ancak her bölge kısıtlı hareketlerle çalışılabilir evde. Ev ortamında şınav ve barfiks bile formdan düşmemeye bayağı yardımcı olur ancak ağırlıklarla yapılan özellikle ev ortamında yapılan antrenmanda omurga sağlığına dikkat etmelisin. En önemlisi de sağlığın için antrenmanlardan sonra esnetmeyi sakın atlama. Ayrıca hareket isimlerini internetten kısa bir araştırma ile bulabilirsin.

seni bilmem ama bence çok gereksiz dambıl+plates topu+barfiks demiri tamamdır birazda beslenmeye para harca hiç gereği yok
Öyle düşünme. Spor salonunda çok daha iyi verim alırsın, tüm vücut kaslarını yeterli seviyede ve rahat bir şekilde yapma imkanın var. Evde, Lat pulldown, Seated Cable Row ya da Leg Press, Leg Curl vs yapamazsın ama spor salonunda rahatlıkla yaparsın. Bunun gibi birçok hareket daha var. İmkanı olan kesinlikle spor salonuna gitmeli, evde de yaparsın ama salondaki gibi gelişimin olmaz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı