10 milyon Afgan göç edebilir

Hepsini bir tutamazsın. Sorun çıkaranların kovulmasına bir şey demedim zaten.

Bunlar bizde de var. Hatta bir araştırmada ülkemizdeki kadınların çoğu tacize uğramış.
Sorun çıkarıp çıkarmayacaklarını bilemezsin. Diğer ülkeler içeri almadan önce gerekli işlemleri yaparak alıyor. Bizim ülke Allah kitap içeri sokuyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yok mu dedim ben? Ama bunlar bizden daha beter. Adamlar hiç bir adap bilmiyor. Ne sofra adabı, ne konuşma adabı hiçbir şey bilmiyorlar!
Yok demedin ama ülkelerine gidip tek tek konuştun mu? Analiz ettin? Biz de onlar kadar beteriz neredeyse.
Sorun çıkarıp çıkarmayacaklarını bilemezsin. Diğer ülkeler içeri almadan önce gerekli işlemleri yaparak alıyor. Bizim ülke Allah kitap içeri sokuyor.
Tamam işte. Bizim ülke de öyle yapsa.

Hem ırk olarak ele almayın. Ona kalırsa Ruslar, Almanlar, İngilizler, Çinliler, Japonlar...
Öyle diyorsunuz da size az önce yaşadığım bir olayı söyleyeyim. Şu an da Alaçatı'dayım. Burada (bilen bilir) İngilizidir Rusudur Almanıdır hepsi var. Geçen sene yoktu ama şimdi Suriyeliler (sanırım Suriyeliler) de var.
Hiçbiri kimseyi rahatsız etmiyor. Maskesini takıyor ve kendi keyfine bakıyor (turistler). Bu Suriyeli arkadaşta masamıza gelip maske takmadan bizden para istedi. Tek bizden değil, çevredeki masalardan da. Bu bile bir fark. Burada bu kişiler başkalarını rahatsız etmeye başlıyor. Birde üstüne başka yerlerde dilenenleri de gördüm. 10'dan fazla ülkeye gittim ve (sadece turistlerin olduğu mekanları söylemiyorum) hiçbir yerde dilenen görmedim. Fransa'da en ücra sokaklara da girdim. Kimse kimseyi rahatsız etmiyor. Bakın ırkçılık var ama kimsenin seninle olay çıkarma gibi bir isteği veya teşebbüsü yok. (Fransa'da birçok milletten insan var) Burada ise bizi soyanından tut öldürenine. Demek istediğim daha önce gelen de, şimdi gelen de bize + bir şey katmayacak. Aksine olaylar daha da karışacakmış gibime geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öyle diyorsunuz da size az önce yaşadığım bir olayı söyleyeyim. Şu an da Alaçatı'dayım. Burada (bilen bilir) İngilizidir Rusudur Almanıdır hepsi var. Geçen sene yoktu ama şimdi Suriyeliler (sanırım Suriyeliler) de var.
Hiçbiri kimseyi rahatsız etmiyor. Maskesini takıyor ve kendi keyfine bakıyor (turistler). Bu Suriyeli arkadaşta masamıza gelip maske takmadan bizden para istedi. Tek bizden değil, çevredeki masalardan da. Bu bile bir fark. Burada bu kişiler başkalarını rahatsız etmeye başlıyor. Birde üstüne dilenenleri de gördüm. 10'dan fazla ülkeye gittim ve (sadece turistlerin olduğu mekanları söylemiyorum) hiçbir yerde dilenen görmedim. Fransa'da en ücra sokaklara da girdim. Kimse kimseyi rahatsız etmiyor. Bakın ırkçılık var ama kimsenin seninle olay çıkarma gibi bir isteği veya teşebbüsü yok. (Fransa'da birçok milletten insan var) Burada ise bizi soyanından tut öldürenine. Demek istediğim daha önce gelen de, şimdi gelen de bize + bir şey katmayacak. Aksine olaylar daha da karışacakmış gibime geliyor.
Hocam birincisi olabilir, tamam. İkincisi ırkçılık yapıyorlar ama olay çıkarma istekleri yok diyorsun. Irkçılık yaparak zaten olay çıkarıyorlar. Haberlerde görüyoruz Almanlar'ın Türkler'e ne yaptıklarını. Fransa'da mültecilerin evine baskın yapıp küçücük çocuğu sorguya çekiyorlardı.
@One Face Türkiye'de mi yaşıyorsunuz?
Evet.

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani yaptığı açıklamada “Afganistan’daki iç savaşın tırmanması halinde özellikle İran üzerinden göç dalgası bekleniyor. Cumhurbaşkanı Eşref gani, 10 milyondan fazla kişinin göç etmek zorunda kalacağını açıkladı. Olası Afgan göçü Türkiye’ye olduğu kadar Avrupa için de endişe konusu.” dedi.
Kaynak
Bu arada Afganların Türkiye’ye akını da artarak devam ediyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sınır hattında görev yapan bir astsubay ise vur emrinin olmadığını personel sayısının yetersiz olduğunu ve yapabilecekleri hiçbir şey olmadığını yazmış. Yani anlayacağımız arkadaşlar Türk sınırları yine kaderine terkedilmiş durumda.
Astsubay dan açıklama
Eki Görüntüle 1112674
Bunu duyan hepimiz :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkincisi ırkçılık yapıyorlar ama olay çıkarma istekleri yok diyorsun. Irkçılık yaparak zaten olay çıkarıyorlar. Haberlerde görüyoruz Almanlar'ın Türkler'e ne yaptıklarını. Fransa'da mültecilerin evine baskın yapıp küçücük çocuğu sorguya çekiyorlardı.
Hocam şimdi senin Fransa'da bir sokakta yürüdüğünü düşünelim. Yanında da bir Fransız var diyelim. Senin yanına gelip bir şey yapmıyor. Mesela seni tecavüz etmiyor (Türksün diye). Fakat genel olarak Türkleri sevmiyorlar.

Bireysel silahlanın. Yarın bir gün o 17 yaşındaki kızın başına gelecek olanlar hepimizin başına gelebilir. Bu medeniyet nedir bilmeyen kayıtsız çöl bedevilerinin sevdiğiniz birine zarar vermesini önleyin. Bunlar geldiği coğrafyadan ötürü kafa kelle kesmeyi, tecavüz etmeyi bilir ancak. Modern toplumlara ayak uyduracak tipler değiller.

Yeni konular

Geri
Yukarı