10. sınıf konularını 2 ayda bitirebilir miyim?

Marasta

Centipat
Arkadaşlar,10. sınıfım sayısal seçeceğim ve bu yıl ki konuları bilmiyorum. Temmuz ve ağustos aylardın da 10. sınıfı günde kaç saatte bitirebilirim ya da bitirebilir miyim?

Peki önerdiğin bir taktik veya program var mı?

Basit, eğer normalde 12 de kalkıyorsan 10 da kalk düzenli bir şekilde çalış eğer normalde kalktığın saatten önce kalkarsan değerlendirecek zamanın olur ve daha fokus bir şekilde çalışırsın, akşamları istersen 20 dk tekrar edersin sabah yaptığın şeyleri 2 aya halledersin her şeyi.

Bu işine yarayabilir. Ben de muhtemelen bu yaz tüm 10. sınıf özetlerini deftere veya bir Word dosyasına tekrar (kendimce tekrar özetleyerek) yazmayı planlıyorum.

10. sınıf konuları çok zorlayacak konular değil bölüm seçmenden hemen önceki konular olduğunu göz önüne alırsak görece genel kültür bile denilebilir. Eğer ki çalışma hevesiniz varsa 2-3 saat çalışarak 2 aydan kısa bir süre önce bile bitirmeniz mümkündür.

Bu işine yarayabilir. Ben de muhtemelen bu yaz tüm 10. sınıf özetlerini deftere veya bir Word dosyasına tekrar (kendimce tekrar özetleyerek) yazmayı planlıyorum.

Buradaki konular güncel mi?

10. sınıf konuları çok zorlayacak konular değil bölüm seçmenden hemen önceki konular olduğunu göz önüne alırsak görece genel kültür bile denilebilir. Eğer ki çalışma hevesiniz varsa 2-3 saat çalışarak 2 aydan kısa bir süre önce bile bitirmeniz mümkündür.

Hocam peki önerdiğin bir plan var mıdır?

Geri
Yukarı