10. sınıfın yaz tatilinde sıfırdan matematik nasıl çalışılır?

Şimşirkaşık

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, şu an 10. sınıfım ve dönemin bitmesine 3 hafta kaldı. Benim matematiğim sıfır. 5 ve 6. sınıfta yine bir nebze bir şeyler yapabiliyordum ama araya pandemi girdi ve saldım o zamandan beri rezalet derecede kötü oldu matematiğim. Neyse ben eşit ağırlık seçtim ve en önemli derslerden biri matematik bu yüzden yaz tatilinde çalışmaya başlayacağım, nereden başlamalıyım? 3 ayda matematiğimi 11. sınıf seviyesine getirebilir miyim? Nasıl çalışmalıyım, YouTube'daki sıfırdan matematik kamplarına mı başlayayım? Kitap önerileriniz neler temel ve ileriki seviyelerde?

3 ayda halledebilirsin diye düşünüyorum bir tyt kitabı almalısın. Öncelikle önerim eğer cidden sıfırdan başlayacaksan Aktif Matematik, kendini biraz daha iyi görüyorsan Matematiğin İlacı alabilirsin ikisi de kolay-orta kaynaklardan youtubedan izlemen için de eyüp b ve mert hocayı öneririm.

Peki Konu olarak okul müfredatına göre mi gideyim yani 9. Sınıftan falan mı başlıyayım yoksa youtubedan sıfırdan matematik kamplarından mı başlıyım? Onlar genelde toplama ve çıkarmadan başlatıyor öyle daha mı iyi olur?

Peki Konu olarak okul müfredatına göre mi gideyim yani 9. Sınıftan falan mı başlıyayım yoksa youtubedan sıfırdan matematik kamplarından mı başlıyım? Onlar genelde toplama ve çıkarmadan başlatıyor öyle daha mı iyi olur?
Müfredata bakmana gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten bir kitaptan ilerlersen konu başlığını izleyip üstüne sorularını çözeceksin. Bence dediğin gibi youtube kamplarından başlaman senin için daha iyi olacaktır.

3 ayda halledebilirsin diye düşünüyorum bir tyt kitabı almalısın. Öncelikle önerim eğer cidden sıfırdan başlayacaksan Aktif Matematik, kendini biraz daha iyi görüyorsan Matematiğin İlacı alabilirsin ikisi de kolay-orta kaynaklardan youtubeda
Müfredata bakmana gerek olduğunu düşünmüyorum. Zaten bir kitaptan ilerlersen konu başlığını izleyip üstüne sorularını çözeceksin. Bence dediğin gibi youtube kamplarından başlaman senin için daha iyi olacaktır.
Peki çok teşekkür ederim cevapladığın için :)

Geri
Yukarı