10. sınıfta kalacağım

Artoryus

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
boş adam
Bugün ilk sınavlarımızı olduk, edebiyat ve tarih edebiyattan 40 bekliyorum tarih iyi geçti ama baraj ders edebiyat. Matematiğim çok kötü geçen yıl 12 almıştım. Yarın fizik sınavı var bir türlü yapamıyorum ondan da düşük alacağım. Sınıfta kalabilirim. Geleceğim hakkında en ufak bir umudum yok 94 puanla alan bir Anadolu lisesine gidiyorum. Açıktan okuyup bir iş yerine mi girsem? Çıraklık eğitimine gidip bir meslek sahibimi olsam diye düşünüyorum. Bilgisayar mühendisliği okumak istiyordum ama sayısalım çok kötü, sözel bölümü seçmeyi düşünüyorum ama orada da pek meslek yok. Geleceğim hakkında çok kararsızım. Konuşabilecek herhangi bir arkadaşım, dostum veya bir büyüğüm yok. O yüzden buraya yazmak istedim.

Fizikte ben de berbat notlar alacağım büyük ihtimal. Sınav kağıdı israfı olacağım diyebilirim :D

Hocam asla pes etmeyin her zaman hayallerinizin peşinden koşun. Bilgisayar mühendisliği okumak istiyorsanız sayısalınız çok kötü bile olsa vazgeçmeyin. Çok çalıştıktan sonra her şey mümkündür. Unutmayın sıfırdan tepeye ulaşmak belirli bir yerden ulaşmaktan daha kolaydır.

Bugün ilk sınavlarımızı olduk, edebiyat ve tarih edebiyattan 40 bekliyorum tarih iyi geçti ama baraj ders edebiyat. Matematiğim çok kötü geçen yıl 12 almıştım. Yarın fizik sınavı var bir türlü yapamıyorum ondan da düşük alacağım. Sınıfta kalabilirim. Geleceğim hakkında en ufak bir umudum yok 94 puanla alan bir Anadolu lisesine gidiyorum. Açıktan okuyup bir iş yerine mi girsem? Çıraklık eğitimine gidip bir meslek sahibimi olsam diye düşünüyorum. Bilgisayar mühendisliği okumak istiyordum ama sayısalım çok kötü, sözel bölümü seçmeyi düşünüyorum ama orada da pek meslek yok. Geleceğim hakkında çok kararsızım. Konuşabilecek herhangi bir arkadaşım, dostum veya bir büyüğüm yok. O yüzden buraya yazmak istedim.
Otur düşün, bunu idrak edecek yaştasın. Yapamadığım derslerin videosunu izlemek ve hocaları dinlemekle ders çalışmaya başlayacağım yada okumak istemiyorum ben bu mesleği yapmak istiyorum diye karar ver. Herkes okuyacak diye bir şey yok, şuan milyonlarca üniversiteli işsiz var. Önemli olan işinde iyi olman ve o işte el becerisi yada yatkınlığın olması. Herkes okul okuyup, memur olsa bu kadar fırın, atölye, ticaret vb. bir çok sektörü kim çalıştıracak.

Hocam çalışın ümidi kesemeye gerek yok bende biraz öyleydim hatta fizikte 12'ye 13 almıştım ama hoca geçirdi beni. Çünkü hal ve hareketleri önemli.

Durumu ailene anlat ve ek ders, etüt, kurs, dershane, gibi yerlere git, YouTube'dan konu anlatımı dinle not çıkar test çöz bunları yapmıyorsun, tabii ki kalırsın. Senin sorunun tembellik dostum kolay gelsin. Kimse yattığı yerden kolayca puan almıyor orası lise 8. sınıf değil. Pandemiden dolayı lisenin ciddiyetini anlamamış olabilirsin. 10 sınıfta bari konuları çok iyi bil ki son sene işin kolaylaşsın.

Eğer bir hedefin varsa, bölüm senin için bir sorun olmamalı. Bende senin gibi matematik yapamam diyor, kendimi sınırlıyordum ama oluyormuş. Ayrıca fazla strese girmemeye çalış. Stresin azı iyidir, fazlası zarardır. Konforlu olduğun bir zamanla ders çalışmaya başla ve bunu zamanla arttır. Mesela: İlk iki hafta 2 saat, üçüncü hafta 3 saat dördüncü hafta 4 saat ders çalışmak gibi bir sistemle çalış direkt, 10 saat ile başlama.

Yeni konular

Geri
Yukarı