10. Sınıfta Nakil İşlemi Nasıl Yapılıyor?

Favicon

Kilopat
Daha fazla  
Ben bu yıl 9. sınıfı bitirdim ve 10. sınıfa geçtim. Geçen yıl, tercih ve nakil dönemlerinde girmeyi denediğim bir okul vardı. Bu okul benimle aynı puanı alıp küsuratla kazanıp okula giren biriyle kontenjanını doldurdu. Ben de demin baktım ve bir tane boş kontenjanı var 10. sınıf için. Şimdi ben nakil yapmak istiyorum ama nasıl yapacağım? Özellikle yeni sistemin gelmesi ve LGS açıklanmasıyla birlikte internette kaynak bulamıyorum. Hepsi 9. sınıfa geçenler için. Nasıl yapacağım bunu? Geç mi kaldım yoksa?

GAL.PNG

Bir de benden 6 puan yüksek ama kontenjanı 3 olan bir lise var. Onun için de denemek istiyorum şansımı. O da bu:

FKG.PNG

Dediğim gibi, nasıl yapacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Puanı sizden yüksek okulları nakil listesine yazamazsınız. Puanı yeten okul için de okulunuzun müdürlüğüne başvurup nakil vermeniz lazım.

Gazi Anadolu lisesine gidebilirsin müdürün yanına git nakil istiyorum de okulun adını ver şuan yap çünkü okul zamanı ay başı belli oluyor. Tek kontenjan var hızlı ol

Nakil
Ben bu yıl 9. sınıfı bitirdim ve 10. sınıfa geçtim. Geçen yıl, tercih ve nakil dönemlerinde girmeyi denediğim bir okul vardı. Bu okul benimle aynı puanı alıp küsuratla kazanıp okula giren biriyle kontenjanını doldurdu. Ben de demin baktım ve bir tane boş kontenjanı var 10. sınıf için. Şimdi ben nakil yapmak istiyorum ama nasıl yapacağım? Özellikle yeni sistemin gelmesi ve LGS açıklanmasıyla birlikte internette kaynak bulamıyorum. Hepsi 9. sınıfa geçenler için. Nasıl yapacağım bunu? Geç mi kaldım yoksa?

Eki Görüntüle 320959

Bir de benden 6 puan yüksek ama kontenjanı 3 olan bir lise var. Onun için de denemek istiyorum şansımı. O da bu:

Eki Görüntüle 320960

Dediğim gibi, nasıl yapacağım?
Nakil hakkında bugün bende baktığımda istediğim okulda 8 kişi kontenjan görünüyor. Halbuki nakil döneminde yazdığım halde. puanım 374 okulun puanı 375 olması sıkıntı olur mu? 9 sınıfta yıl ortasında veya ikinci dönemde nakil yapılıyor mu ? Yapılmıyorsa 10 . sınıfta nasıl bir yol izlemeliyim? kontenjanlarda 10.sınıf için yazan puanlar ne puanı anlamadım

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı