10. sınıfta TYT mi çalışılmalı yoksa normal ders mi çalışılmalı?

SabriKeser

Hectopat
Yer
Aksaray
Daha fazla  
Matematik projem var. Hoca işlediğimiz konuları bir kiptaptan çözüp getirin dedi mayısa kadar. İsteyen TYT de çözebilir dedi. Öneriniz hangisi olur? Ayrıca kolay kaynak önerilerinizi de alabilirim.

Matematik projem var. Hoca işlediğimiz konuları bir kiptaptan çözüp getirin dedi mayısa kadar. İsteyen TYT de çözebilir dedi. Öneriniz hangisi olur? Ayrıca kolay kaynak önerilerinizi de alabilirim.

Hocam TYT'ye matematik alanında yavaştan başlayabilirsiniz ama daha 10.sınıf derslerini de ihmal etmezsniz iyi olur. İkisini'de azar azar yapabilirsiniz.

Mezun senesinden kendi fikrimi bildireyim; bence artık müfredattır, okuldaki ders saatleridir boş. Artık gittikçe rakipler zorlaşıyor ve ders çalışma süreleri artıyor. Kendi yolunu kendin çiz okuldan bağımsız bir şekilde TYT, AYT git. Bitirmeye çalış bir daha bitir, tekrar bitir. Ancak böyle derece yapılır. Okul yavaşlatır.

Normal ders çalışırsan da tyt çalışmış oluyorsun ama tyt çalışıyormuş gibi düşünerek çalış. 9.sınıf konularına da çalış. Seneye tyt'yi deneme yaparak götürürsün bir yandan da ayt çalışırsın.

Son sınıf öğrencisi olarak söylüyorum ki derslerini geçmeye odaklan. 10. sınıfken son defa keyfini ve rahatlığını yaşa, mutlu günlerini sürdür.

10. sınıf bittiğinde yaz dönemi TYT başla, yazın bitiyorsa yazın, bitmiyorsa 11. sınıfta TYT'yi bitir. Yazın bitirdiysen 11'de ağırlıklı olarak TYT tekrarı yap ve soru çöz.

12. sınıfa geçtiğinde AYT'ye yükleneceksin, 1.5 yıllık TYT çalışman olduğu için ara sıra tekrar yaptığında bile hatırlayacaksın ve her şey oturmuş olacak. Şu an çalışmanın çok ekstrem bir bölüm istemiyorsan gereksiz olacağını düşünüyorum, dediğim üzere mutlu olduğun dönemi son defa yaşamalısın. :D

Son sınıf öğrencisi olarak söylüyorum ki derslerini geçmeye odaklan. 10. sınıfken son defa keyfini ve rahatlığını yaşa, mutlu günlerini sürdür.

10. sınıf bittiğinde yaz dönemi TYT başla, yazın bitiyorsa yazın, bitmiyorsa 11. sınıfta TYT'yi bitir. Yazın bitirdiysen 11'de ağırlıklı olarak TYT tekrarı yap ve soru çöz.

12. sınıfa geçtiğinde AYT'ye yükleneceksin, 1.5 yıllık TYT çalışman olduğu için ara sıra tekrar yaptığında bile hatırlayacaksın ve her şey oturmuş olacak. Şu an çalışmanın çok ekstrem bir bölüm istemiyorsan gereksiz olacağını düşünüyorum, dediğim üzere mutlu olduğun dönemi son defa yaşamalısın. :D

Ah tabii bir de o kısmı var. Mezun senesinden sadece ders üstü konuştum fakat 10 ve 11'de yaşadığın hayat bir daha gelmiyor mezundayım ve liseyi cidden özlüyorum herkes bir yana dağılıyor ve insan biraz duruluyor.

Ah tabii bir de o kısmı var. Mezun senesinden sadece ders üstü konuştum fakat 10 ve 11'de yaşadığın hayat bir daha gelmiyor mezundayım ve liseyi cidden özlüyorum herkes bir yana dağılıyor ve insan biraz duruluyor.
Hocam 10. sınıfta çalışmak kendisine eziyet olur. 9. sınıfta insan sınıfı geçmek için çabalıyor, uğraşıyor. En zor sınıf o çünkü, 10. sınıf en rahat senen, bir gram bir şey yok, dert yok tasa yok. 11. sınıfta biraz sınav çalışmaları ve stresi başlıyor, 12. sınıfı söylemiyorum zaten.

Geri
Yukarı