10. sınıfta YKS'ye nasıl çalışılmalı?

Emirhan1862

Centipat
Daha fazla  
10. sınıfa geçtim, 9. sınıfım sıfır neredeyse hiçbir şey hatırlamıyorum. YKS'de sayısalda ilk 50k gibi bir sıralama yapmak icin nasıl çalışayım? Sizce 9. sınıfı ne zaman ve nasıl halledeyim? Kafam cok karıştı.

10. sınıfa geçtim, 9. sınıfım sıfır neredeyse hiçbir şey hatırlamıyorum. YKS'de sayısalda ilk 50k gibi bir sıralama yapmak icin nasıl çalışayım? Sizce 9. sınıfı ne zaman ve nasıl halledeyim? Kafam cok karıştı.

Hocam 11. sınıfta çalışın 10'a gerek yok bence.

Her sınıf kendi döneminde halledilir sen 10. sınıftayken 10. sınıfa odaklanıp halletmen gerek. 9. sınıfın telafisin yaz tatillerinde ve son sınıfta yapabilirsin ama okul döneminde sadece derslerine ve ödevlerine odaklan. Sanma ki öğretmenlerinin sınavlarından düşük alıp YKS'den yüksek alabileceğini.

Tavsiyem bu sene kendini çok sıkmadan TYT çalış. Öncelikle eksik olduğun konuları çalış ve testini çöz. Yapamadığın veya aklına takılan soruların doğru cevabını kesinlikle öğren. Bu sene TYT'nin yarısını bile bitirsen seneye rahat edersin. Bu sene sıkmadan TYT çalışabilirsin ama seneye çalışamazsın; bir yandan 11 konuları bir yandan TYT çok sıkacak, kendimden biliyorum.

9. sınıftan kimya ve biyolojiye iyi kötü hakim olman lazım. Özellikle biyolojide öğreneceğin kavramlar ileriki sınıflarda konuları daha sağlıklı öğrenmeye yardımcı oluyor. 🌚🌝

Yeni konular

Geri
Yukarı