10 yıllık laptopa yeni SSD almaya değer mi?

Vallahi ben her aynı laptopta hepsini kullanıyorum hepsinde ayrı bir işletim sistemi var hiçbir şey fark etmiyor.

Samsung SSD alan 3 arkadaşım var 1'i memnun, ve parasına değmez, kalitesi düşük, hassas.

Evet ama kalitesiz, fazla pahalı ve hassas.

Eski Laptop'da ne fark yaratmış bu daha iyi şu marka daha iyi yorum yapabiliyorsun onu çözemedim. Onu görmen imkansız hepsinin açılış hızı aynı hiçbir şey fark etmiyor tam performanslı kullanamadıktan sonra, özet: Marketting.

Son düzenleme:
Vallahi ben her aynı laptopta hepsini kullanıyorum hepsinde ayrı bir işletim sistemi var hiçbir şey fark etmiyor.
Hocam eski cihaz için nispeten haklısınız fakat yazma ömürleri daha yüksek ve daha iyi yazılımları var. Kontorlcüleri daha iyi ve daha az ısınıyorlar.
MEsela Phison S11 diskler (PNY CS900 örnek) kendi kendine firmwarelerini silebiliyor, minik data kayıpları da yaşanabiliyor. Bu disk düşük bütçe için hala iyi bir disk, bunun da kötüleri var JD ve WD Green gibi, bunlar hepten rezil zaten.
Samsung bu işin şahı, Bizde çok pahalı da olsa sanırım yurt dışında denk olan Seagate Firecuda serisi de güzeldir, Kinston KC900 sevilir.
Yabi hocam fark var, gündelikte değil uzun vadede fark edilecek unsur bu.

Hocam eski cihaz için nispeten haklısınız fakat yazma ömürleri daha yüksek ve daha iyi yazılımları var. Kontorlcüleri daha iyi ve daha az ısınıyorlar.
Mesela phison S11 diskler (PNY CS900 örnek) kendi kendine Firmware'lerini silebiliyor, minik data kayıpları da yaşanabiliyor. Bu disk düşük bütçe için hala iyi bir disk, bunun da kötüleri var JD ve WD Green gibi, bunlar hepten rezil zaten.
Samsung bu işin şahı, bizde çok pahalı da olsa sanırım yurt dışında denk olan Seagate FireCuda serisi de güzeldir, kinston KC900 sevilir.
Yabi hocam fark var, gündelikte değil uzun vadede fark edilecek unsur bu.

İşte arkadaş çözmüş nasıl anladıysa sonuna kadar test yapmış herhalde ömürlerini bitirene kadar benim anlatmak istediğim eski laptopta bilinen markalardan ucuz olanını alsan yeterli, Samsung, SanDisk, Adata, Kingston gibi, yoksa bunlar arasında yorum yapamazsın yıllarsa kullanman gerekli eskitip bozulması gerekli, merdiven altı markaları denemedim.

Eski Laptop'da ne fark yaratmış bu daha iyi şu marka daha iyi yorum yapabiliyorsun onu çözemedim. Onu görmen imkansız hepsinin açılış hızı aynı hiçbir şey fark etmiyor tam performanslı kullanamadıktan sonra, özet: Marketting.
Ben sana hızda sıkıntı yok diyorum sen hala hız diyorsun

İşte arkadaş çözmüş nasıl anladıysa sonuna kadar test yapmış herhalde ömürlerini bitirene kadar benim anlatmak istediğim eski laptopta bilinen markalardan ucuz olanını alsan yeterli, Samsung, SanDisk, Adata, Kingston gibi, yoksa bunlar arasında yorum yapamazsın yıllarsa kullanman gerekli eskitip bozulması gerekli, merdiven altı markaları denemedim.
Hocam Samsungun ucuzu yok zaten onun dışında yazdığınız bütün markaların en ucuzları sorunlu.
Dandik kontrolcü, dandik yapı sebepli hepsi patlıyor.
Hatta Kingston A400 2D NAND kullanıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı