100.000 TL araba önerisi

İlk olarak kriterleri bilelim yanlış yönlendirmeyelim. Dizel mi Benzinli mi sizin için daha iyi olur ? ( Kullanım şeklini yazarsanız da size hangisinin uygun olduğunu söyleyebilirim ) ve Otomatik vites mi Düz vites mi istiyorsunuz ? ( Bu size kalmış ) Bir diğer hususta sıfır mı ikinci el mi tercih edeceksiniz ?

Beni çeken o asi ve karizmatik bakışı anlayamazsın <3.
bakış.jpg

İlk olarak kriterleri bilelim yanlış yönlendirmeyelim. Dizel mi Benzinli mi sizin için daha iyi olur ? ( Kullanım şeklini yazarsanız da size hangisinin uygun olduğunu söyleyebilirim ) ve Otomatik vites mi Düz vites mi istiyorsunuz ? ( Bu size kalmış ) Bir diğer hususta sıfır mı ikinci el mi tercih edeceksiniz ?
Doğru diyorsunuz :) . Ben sadece dış görünüşüne göre beğeniyorum arabaları. Siz kendiniz 100 bin tl niz olsa hangi arabayı alırdınız? @Silinen üye

@Graphite 100 Bin TL Param olsa E39 M5 Alırdım. Aslında para vardı ama gidip 320D Almıştık :D Arkadaşımız bakalım hangi kriterlerde istiyor çemberi daraltırsak seçim çok daha kolay olur. Bu arada yeni Passat premium markalardan pahalı satılmaya başlandı VW Kendisini yine premium marka sanmaya başladı. Ama şahane araba bir kere bindim bu sefer olmuş gerçekten. Bakalım arkadaşa ne önerebiliriz.

Araba sıfır olmalı belki bütçeyi biraz aşabiliriz araba dizelde olabilir benzinlide ama benzinliye sıcak bakıyorum ama dizelde olur düz vites kullanıyoruz arabayı binek olarak öyle gezmek hız yapmak için yani arabanın tipi önemli babam Ford ve Wv bayi sahiplerinin samimi arkadaşı onlardan alırsak babam fiyatta iyi bir pazarlık yapar.

Bu arada geçmişten bugüne kullandığımız arabalar;
Caddy, Transporter, Transporter, Connect, Berlingo, İnsignia, Doblo.

@Silinen üye Hız unsuru işin içine girince ve indirim de söz konusu ise. Golf 1.4 TSI ACT DSG var ( Otomatik şanzımanlı ama kusursuz bir otomatik şanzımandır çift kavramalı olarak geçer vitesleri inanılmaz hızda değiştirir ) Bunun manueli sadece 125 Beygir TSI Motorda var oda 150 kadar iyi yürümez. Yine Passat 1.4 TSI ACT Manuel şanzımanlı var buda Golf'ten aşağı kalır yanı yok ve Comfortline donanım seviyesinde 95 Bin TL Euro düşerse o 92-93 Bin civarına rahat iner sizde biraz indirim yaptırabilirseniz 90 Bin + 10 Binlik opsiyonla doldurabilirsiniz ama Passat baya fazla satılıyor bekletebilirler bilgim yok.

Mondeo var 1.5 EcoBoost 160 Beygir Powershift ( Buda çift kavramalı şanzımandır ama bu yağlı tip çift kavramadır daha yumuşak çalışır ) Bu arabanın düz vitesini almak isterseniz 1.6 Dizeli size zorunlu kılıyor oda hız isteğinize cevap veremez. Fiyatı da aşırı yüksek tüm opsiyonları koyunca 121 Bin TL Oluyor.

Opel İnsignia 1.4 Turbo Manuel vites ve 1.6 SIDI 170 Beygir Tork Konvertörlü otomatik şanzımanlı var ( bununda düz viteslisi sadece 1.4 Turbo 140 Beygirde var ) ama ucuz ve opsiyonları bolca koyabilirsiniz seneye sanırım kasa değişimi olacak çokta mantıklı değil.

Alfa Romeo Giulietta 1.4 Turbo 170 Beygir var. Sipariş ile düz vites getirilebiliyor diye biliyorum. Çok güzel arabadır fiyatı 100 Bin TL'yi bulmuyor ama servisi de her yerde yok. Biraz da pahalı olabiliyor.

Audi,Mercedes ve BMW'de düz vitesli bulamadım. Sadece 116d modelinde rastladım BMW'nin oda çok iyi yürümez.

Yani şuanda başka seçenek yoksa Passat bana mantıklı geliyor hem satmak istediğinizde kolayca elden çıkartılabilir. Passat altyapısı Mondeo kadar iyi değil ama ESP Zaten kapanmıyor buda sorun olmaz. Passat'ın yanında Superb var. Superb Passat ayarında arabadır fazla farkını hissettirmez ama Passat kadar elde tutulan bir araba değil.

Eğer otomatik vites opsiyonu girerse BMW, Mercedes ve Audi'nin C Segmenti modellerine de bakabilirsiniz.

Passat'a biraz indirim ve opsiyon koydurup alabilirseniz güzel araba Passat. Segmentinde premium markalar hariç bence şuanda sınıfının lideri konumunda. 2.0 TDI 240 Beygir 4x4 Opsiyonuyla :)

Otomatik vites ne kadar fark yaratıyormuş peki sınır koymasak otomatik de olur desek?

Bu arada bizde Mondeo ve Passat arasında gidip geliyoruz.
Bunlarda bakarken çektiğim resimler tipi on numara Mustang'ı anımsatıyor;
Resimler 1 mb den yüksek olduğu için yüklenmiyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı