100-200 TL Arası İşlemci Soğutucusu Önerisi - i7 2600k

GoldenLigth

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci (Bilgisayar Mühendisi Adayı)
Merhabalar;
Öncelikle sistemimi yazmakla başlamak istiyorum.

• İntel i7 2600K (stok fan)
  • Asus P8P67 Pro
  • Xfx Black Edition O.C HD 6850 1 Gb 256 Bit
  • 6 GB RAM
  • 500 GB Harddisk

İşlemci sıcaklığı boştayken 55-60 C. 1 senedir işlemciyle birlikte çıkan stok fanıyla kullanıyorum. Sizce bu sıcaklık normal midir stok fanıyla yoksa fazla mıdır ? İşlemcime soğutucu almak istiyorum acaba bana yardımcı olur musunuz ? Sıvı mı yoksa hava mı önerirsiniz ve hangi marka ve modeli önerirsiniz ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi başta şu bir gerçek intel işlemcilerin ömrü maksimum 2 senedir. Tabi siz bunu hunharca kullanırsanız şayet bakımını yaparsanız bu uzar. Bakımdan kastım temizlik. Bir bilgisayarda en önemli şey ısıdır bunu stabil tutmak da temiz tutmaktan geçer. AMD yi sevmem ama bu yüzden tavsiye ederim çünkü amd 2 sene sonra intel işlemciye göre yüksek performans sağlar. Şimdi konuyu dağıttım özür dilerim :D Ne kadar soğutucu alsanda fayda etmez çünkü bu intel usta. :D Tavsiyem bence bilgisayarını temizle soğutucu borularını falan o zaman fark eder.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi başata şu bir gerçek intel işlemcilerin ömrü maksimum 2 senedir. Tabi siz bunu hunharca kullanırsanız şayet bakımını yaparsanız bu uzar. Bakımdan kastım temizlik. Bir bilgisayarda en önemli şey ısıdır bunu stabil tutmak da temiz tutmaktan geçer. AMD yi sevmem ama bu yüzden tavsiye ederim çünkü amd 2 sene sonra intel işlemciye göre yüksek performans sağlar. Şimdi konuyu dağıttım özür dilerim :D Ne kadar soğutucu alsanda fayda etmez çünkü bu intel usta. :D Tavsiyem bence bilgisayarını temizle soğutucu borularını falan o zaman fark eder.
Sen baya inteli katlettin kardeşim :) Kardeşim sıvı olsun hava olsun herhangi bir soğutucu alsam bu ısı yarıya düşer orta seviye bi soğutucuyla.

Merhabalar;
Öncelikle sistemimi yazmakla başlamak istiyorum.
İntel i7 2600K (stok fan)
Asus P8P67 Pro
Xfx Black Edition O.C HD 6850 1 Gb 256 Bit
6 GB RAM
500 GB Harddisk

İşlemci sıcaklığı boştayken 55-60 C. 1 senedir işlemciyle birlikte çıkan stok fanıyla kullanıyorum. Sizce bu sıcaklık normal midir stok fanıyla yoksa fazla mıdır ? İşlemcime soğutucu almak istiyorum acaba bana yardımcı olur musunuz ? Sıvı mı yoksa hava mı önerirsiniz ve hangi marka ve modeli önerirsiniz ?

COOLER MASTER HYPER 212 EVO LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
THERMALTAKE CONTAC30 LGA775/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU
THERMALTAKE NIC C4 LGA775/1150/1155/1156/1366/2011 & AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1 İŞLEMCİ SOĞUTUCU

Şimdi başta şu bir gerçek intel işlemcilerin ömrü maksimum 2 senedir. Tabi siz bunu hunharca kullanırsanız şayet bakımını yaparsanız bu uzar. Bakımdan kastım temizlik. Bir bilgisayarda en önemli şey ısıdır bunu stabil tutmak da temiz tutmaktan geçer. AMD yi sevmem ama bu yüzden tavsiye ederim çünkü amd 2 sene sonra intel işlemciye göre yüksek performans sağlar. Şimdi konuyu dağıttım özür dilerim :D Ne kadar soğutucu alsanda fayda etmez çünkü bu intel usta. :D Tavsiyem bence bilgisayarını temizle soğutucu borularını falan o zaman fark eder.

Kusura bakma ama saçmalamışsın arkadaşım. 10 küsür yıllık p4'ler p3'ler var kullanılan. Benim p4'lü masaüstü hala çatır çatır çalışıyor tek bir arızası olmadı şimdiye kadar. Adama resmen işlemci soğutucu alma nasılsa o işlemci yakında ölecek demişsin. Daha sandy bridge'lerde stok soğutucu olmadığını bile bilmiyorsun.

Bilmediğiniz konuda nasıl atıp tutuyorsunuz yahu. Elimde 7 senelik P4 var 1 defa teklediyse adam değilim. Kusura bakmayın ama , bu yaptığınız sadece şirketi katletmek olur. Mesajıda şikayet etmem gerekiyor kurallar gereği.

Benzeri durumlarda şikayet edin gerekli cezayı verelim.

Bu forumda yanlış tavsiye yapana ceza veririz. Bilmeyen susup öğrenir. Bilmişlik taslayan cezasını yer oturur aşağıya.

- - - Güncellendi - - -

Hocam konuyuda dağıttık kusura bakmayın. CONTAC 30 yada Hyper 212x işinizi tamamen görecektir. Sessizlik ve soğutma açısından.

İyi Forumlar ^^

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı