200 TL Intel i7 6700K İşlemci Soğutucusu Önerisi

Bence Seidon 120v gayet güzel ve sessiz bir sıvı soğutucu, tercih edebilir gözünüz kapalı kullanabilirsiniz, bizzat kendim kullanıyorum.
Edit: Almışsınız artık hayırlı olsun.

OC Yapmayı bilmiyorum daha doğrusu şu ana kadar hiç OC yapacak PC sahibi olmamıştım (Biraz Acındırdım kendimi sanırım) :cry: ama topladığım sistem ile sadece CPU soğutucumu değiştirirsem belki deneyebilirm diye tahmin ediyorum. Eminim forumda OC konusunda bilgi veren nasıl yapıldığı konusunda yazısı olan vardır. AR06 ile deneme yapılmaz mı ufak çaplı?

Hız aşırtmayı 5-6 yıl sonra işlemcin yetersiz geldiğinde yapmanı öneririm. Şu anda zaten çok güçlü bir işlemci. Hız aşırtma gereksiz şu anda. Zaten bilmiyorsan bulaşmamanı öneririm.

Hız aşırtmayı 5-6 yıl sonra işlemcin yetersiz geldiğinde yapmanı öneririm. Şu anda zaten çok güçlü bir işlemci. Hız aşırtma gereksiz şu anda. Zaten bilmiyorsan bulaşmamanı öneririm.

Haklısınız. Pekde merakım yok zaten. Şuan sistemde düşük kaldığını düşündüğüm bi ekran kartım var sanırım. Konu dışına çıkıyorum fakat, Bir Konudada bir yazı okumuştum, bu ekran kartı ile (Rx 480) crossfire yapılıyor diye, aynı ekran kartından 1 tane daha alsam taksam iyi olur mu ki performans yönünden?

Bence Seidon 120v gayet güzel ve sessiz bir sıvı soğutucu, tercih edebilir gözünüz kapalı kullanabilirsiniz, bizzat kendim kullanıyorum.
Edit: Almışsınız artık hayırlı olsun.

Evet dediğiniz gibi aldım artık, işlemci soğutucusunda açıkcası fazla param kalmadı o yüzden biraz düşük kaldı ama ileriki Zamanlarda düşünebilirim. Kalitesi düşük Sıvı soğutmaların bir zman sonraaktığını söylediler ama kirli bilgide olabilir. Yabancı biriyim sıvı soğutmalara karşı pek bilgim yok. Silverstone TD-02 E modelininde iyi bir cihaz olduğunu söylediler. Sizin kullandığınızda karşılaştırma yapmak gerekirse önde hangisi gelir acaba.

RX 480 ihtiyaçlarını karşılamıyor mu? Zaten şu anda 1080P ve 1440P için gayet iyi bir ekran kartı. CF yapabilirsiniz ama her oyunda iyi performans artışı sağlamıyor. Oynadığınız oyunlara dikkat etmen ve ona göre hareket etmen lazım. Tek ekran kartı her zaman daha stabil ve daha iyidir. Ekran kartının performansından memnun değilsen RX 480'i kolayca satıp GTX 1070 alabilirsin. Sonuçta çok yeni kartlar. RX 480 de fiyatına göre çok performanslıdır, çok beğendiğim bir ekran kartı.

RX 480 ihtiyaçlarını karşılamıyor mu? Zaten şu anda 1080P ve 1440P için gayet iyi bir ekran kartı. CF yapabilirsiniz ama her oyunda iyi performans artışı sağlamıyor. Oynadığınız oyunlara dikkat etmen ve ona göre hareket etmen lazım. Tek ekran kartı her zaman daha stabil ve daha iyidir. Ekran kartının performansından memnun değilsen RX 480'i kolayca satıp GTX 1070 alabilirsin. Sonuçta çok yeni kartlar. RX 480 de fiyatına göre çok performanslıdır, çok beğendiğim bir ekran kartı.

Açıkcası daha kuramadım sistemimi Bilişimport dan ayın 9 unda 5 parça ürün satın aldım 3 ayrı kargo kutusu yapmışlar 2 si geldi en önemli olanı (RAM ve SSD) gelmedi. O yüzden kurulum yapamadım. İzlediğim ve okuduğum incelemelere göre bana RX480'in fazlasıyla yeteceğini düşünüyorum.

Son düzenleme:
O zaman CF'ı ilerki zamanlarda yapmayı düşünebilirsin. Ya da sana önerim ilerde RX 480'in performansı seni tatmin etmemeye başlayınca onu satıp yeni mimari kartlardan birini alman. Şu anlık sistemin çok güçlü, hayırlı olsun şimdiden.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı