%100 Disk Kullanımı Sorunu

Hizmetlerden "Hızlı Getirme" ve "Windows Search" kısımlarını durdurup, devre dışı bırakabilirsin. Çözümlerden biri de budur.

Eğer harddiskin eski ve bad sector varsa zorlanması normaldir.

Format çözüm değil. Format atacaksan da temiz kurulum yapma. Windows'un kurulu olmadığı bir bölümün varsa oradan bölüm ayır. Kurulumda her bir bölümü biçimlendir ve ayırdığın yere Windows kur.

Ben bu şekilde yapmıştım. Doğruluğu olan bir işlem olmayabilir ama ben faydasını gördüm.

!! Yedek almayı unutma ve harddiskin eskiyse bu şekilde çok dayanmayacağını aklında bulundur. Tak diye gidebilir.
Harddiskim neredeyse 7-8 yıllık 380 gb 5400 rpm bir Toshiba hdd.

7-8 yıllık ve 5400 RPM can çekişiyordur o harddisk. Cart curt ses de yapıyordur. HD Tune diye bir program var harddiskin durumunu gösteren. Forumda aratırsan bulabilirsin. Ona bir bak derim. Bad sector taraması yap.(uzun sürebilir)

Ve bir SSD bak kendine. Değişim zamanı geçmiş bile. Ben 5 yıllık harddisk ile direniyorum bir gün kalacak elimde. :D

HDTune ile health ve error scan testi yapınız aynı zamanda hız testi de yapıp sonuçları atarsanız iyi olur.

7-8 yıllık ve 5400 RPM can çekişiyordur o harddisk. Cart curt ses de yapıyordur. HD Tune diye bir program var harddiskin durumunu gösteren. Forumda aratırsan bulabilirsin. Ona bir bak derim. Bad sector taraması yap.(uzun sürebilir)

Ve bir SSD bak kendine. Değişim zamanı geçmiş bile. Ben 5 yıllık harddisk ile direniyorum bir gün kalacak elimde. :D
HDTune ile health ve error scan testi yapınız aynı zamanda hız testi de yapıp sonuçları atarsanız iyi olur.

İşletim sistemini temizce bir kurayım bu konuya yükleyeceğim sonuçları. Bir de AliExpress'ten 50 dolara kaliteli f/p bir ssd buldum zaten bir bir buçuk yıla kadar macbook veya msi gs serisi edinmeyi düşünüyorum malum mühendislik okumak istiyorum. Bu harddiski de çerçeveletip duvara asarım artık. :LOL:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı