%100 HDD kullanımı sorunu

Canoman

Hectopat
Daha fazla  
Lenovo G710 model dizüstü bilgisayar sahibiyim. Yaklaşık 1.5 yıldır "disk kullanımı %100 sorunu" yaşıyorum. İnternette araştırıp tüm yolları denedim ama geçici sonuçlar elde ettim. 2 gün önce bilgisayar baya kötüleşti ve donmaya başladı. Bunun üzerine sistem recovery yapıp bilgisayarı ilk aldığım hale getirdim ama sonuç nafile. Biraz araştırma yaptım ve 2 tane program ile harddiski tarattım. HD Tune ve Harddisk Sentinel programlarını kullandım. HD Tune bad sector taraması yaptığımda yaklaşık 4 saat sürdü ama yarısına kadar sabrım dayandı 1 tane sector buldu. Harddisk 58 dereceyi gördü ısı olarak. Healt bölümde "failed" tikli alan buldu. Diğer program ise healt %11 gösterdi ve 88 bad sector buldu. Şimdi görev yöneticisinden kontrol ettiğim %100 disk ile birlikte işlemciyi de %100 görmeye başladım. Şimdi ben gidip yeni harddisk alsam çektiğim sıkıntılar geçer mi? Ya da sorunu başka yöntemle çözebilir miyim? Harddisk eğer bozuksa (büyük ihtimalle öyle görünüyor) işlemcideki %100 sorunun kaynağı o mudur acaba? Yeni harddisk alsam PC hızlanır mı? 7200'lük Seagate'in 64 MB 500 GB modeli (239 TL Media Mark fiyatı) iyi bir harddisk mi? Fiyatı, performansı iyi midir? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
HDD değişmeli. Mümkünse SSD almanızı öneririm. SSD'ye bütçeniz yetmiyor ve kapasitesi yetersiz kalıyorsa, belirttiğiniz 2.5 inç HDD'yi alabilirsiniz.

SSD al geç hocam. Gerekirse eksik alan için harici disk kullanırsın. Hem benim bildiğim 7200 RPM 2.5 inch harddisk yok. Yanlış da biliyor olabilirim. Öyleyse özür dilerim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı