100 Mbps internet 47 Mbps hız veriyor

Mubarhack

Decapat
Öncelikle selamlar arkadaşlar, evime 50 Mbps internet bağlatmıştım VDSL olarak. Sonra beni müşteri hizmetlerinden aradılar ve dediler ki cüzi bir miktara 100 Mbps yapalım dedim tabii olur. Sonra geçtim bu internete fakat 1 aydır 47 Mbps'lerde geziyor. Aradım arıza kaydı açıldı altyapıma 130 Mbps kadar basıyorlar, modeme ulaşan 88 Mbps gibi bir değer fakat ben modemimde ölçüm yaapıyorum kablolu olarak, internet hızım halen 47-48 arası. Geldiler modem değiştirin dedim değişti 5G destekli bir modem taktırdım. İlk başta sorun düzelmeyince dediler değiştirmeye gerek yok bende dedim benim modem eski abi yok yok kardeşim yeni dedi. Yer mi Anadolu çocuğu mal sandılar dedim benimki 2.4 GHz o zaman elinizdeki 5 GHz'li o daha mı kötü dedim. Baktı anlıyor bu, iyi o zaman hayırlı olsun modem anlıyorsun dedi, böylelikle değiştirdiler. Eski modem 5 yıl önce kullandığım modelle aynıydı(çok iyi bir modem değildi) böylelikle beleşe bir modem sahibi olduk fakat halen internet hızı hala aynı... 88 Mbps'e bile razıydım kayıp olabilir diye ama adamlar saha dolabından port bile değiştirdiler yine yok. 5 g hız testi yaptım yine yok sizce sebebi nedir? Aklıma gelen sonradan geçtim bu pakete acaba bir sistem hatası mı var o yüzden mi basmıyor bu hızı? Önceki pakette de 48 falan alıyordum halen sabit. Görsellerde modem arayüzü hızları olması gerekenleri veriyor fakat hız testi farklı.Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    17,8 KB · Görüntüleme: 153
  • sdsdsdsd.PNG
    sdsdsdsd.PNG
    1,5 KB · Görüntüleme: 151
Son düzenleme:
Büyük ihtimalle sistemsel bir hız sınırı olabilir. 2 katı upload hızlarını düşürürken benim modeme 8 Mbps upload geliyordu. Hız testinde 5.50 civarı çıkıyordu. Büyük ihtimalle sistemsel olabilir. Hat değerlerini bir atar mısın?

Türk Telekom pişmanlıktır. Bence hiç uğraşmayıp cayabiliyorsanız cayın. Cayma bedeli çıkarıyorlarsa da tüketici haklarına başvurun vadettikleri hızı vermiyorlar diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı